Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Adwentu (10 grudnia 2017) – Biskupice

1. Dziś niedziela modlitw w intencji Kościoła na wschodzie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc tamtejszemu Kościołowi. Polecam waszej ofiarności ten cel.

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na paczki dla naszych dzieci! Bóg zapłać za ofiarność!  Również po Mszy św. u p. Wojtka możemy nabyć opłatki i ozdoby bożonarodzeniowe. Serdecznie polecam! Świece Caritas do nabycia w zakrystii.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o Życie chrześcijańskie naszych rodzin. Będziemy modlić się w tej intencji podczas Rorat, ale pamiętajmy o tej intencji w również w naszych  osobistych  modlitwach.

4. Zapraszam na Roraty.  Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale również wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i realizację adwentowych  postanowień.

5. W poniedziałek godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

6. We wtorek o godz. 18.00  spotkanie KSM-u.

7. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Polecam również Jasia dla najmłodszych – dziś z płytą DVD.   Niech ta lektura pomaga nam w godnym przeżywaniu  Adwentu.

8. W przyszłą niedzielę na godz. 16.30, zapraszam  na spotkanie opłatkowe  do świetlicy w Biskupicach – Radę parafialną, Żywy Różaniec, Lektorów i ministrantów, Kółko Misyjne, Scholę, KSM, Dekoratorki,  p. Organistkę i prowadzących śpiew, Rodzinę Fatimską, Caritas, Stowarzyszenie św. M. Magdaleny oraz dyrektorów naszych szkół, p. Sołtysów Biskupic , Brąchnowa i Warszewic, Przewodniczące KGW, a także Naczelników i Prezesów OSP w Biskupicach i Brąchnowie oraz prezesów Kółek Rolniczych. Tradycyjnie dzieci z SP w Warszewicach pokażą przygotowane jasełka, a nasza młodzież z KSM-u również przygotowała małe przedstawienie! Pragnę przez to spotkanie wyrazić moją wdzięczność za zaangażowanie w nasze wspólne dobro jakim jest Wspólnota parafialna!

9. W środę 13 grudnia – to Dzień Modlitw za  Ofiary stanu wojennego. Zapraszam do modlitewnej pamięci o tych przykrych dla naszego narodu wydarzeniach.

INTENCJE  MSZALNE

II    Niedziela Adwentu – 10 grudnia  2017 r.

7.45. + Jan Wiliński, Aniela Grzecznowska oraz Rodzice z obojga stron

10.30. + Waldemar i Marcin Syroccy

12.00. + Zbigniew i Agnieszka Bożejewicz

Poniedziałek (11.12)godz. 17.00

+ Natalia w 8 rocznicę śmierci i Henryk Mądraszewski oraz +Irena w 2 r. śmierci, Tadeusz i Marzena Pawlikowscy

Wtorek  (12.12) – godz. 17.00

+ Stefan Lewandowski oraz Rodzice z obojga stron

Środa (13.12)

godz. 16.30. Różaniec

godz. 17.00. + Alojzy i Helena Sztyrbiccy oraz +Małgorzata Dobrzalska

Czwartek (14.12)17.00  

+ Jan, Anna i Kazimierz Zakrzewscy i ich zmarłe dzieci

Piątek (15.12)

godz. 15.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 16.00. + Jadwiga i Ludwik Cichoraccy i Rodzice z obojga stron

Sobota (16.12)  – godz. 16.00

+ Tadeusz Walerych w 12 rocznicę śmierci oraz rodzice Walerych i Biel

III    Niedziela Adwentu – 17 grudnia  2017 r.

7.45. O bł. Boże i dary ducha św. dla Wiktorii z okazji 13 – tych urodzin oraz Kornelii w 10 r. urodzin

10.30. + Stanisław w 6 r. śm i Wioletta Blachowscy

12.00. + Anna i Irena Kurkowskie