Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Adwentu (10 grudnia 2017) – Warszewice

1. Dziś niedziela modlitw w intencji Kościoła na wschodzie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc tamtejszemu Kościołowi. Polecam waszej ofiarności ten cel.

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na paczki dla naszych dzieci! Bóg zapłać za ofiarność!  Również po Mszy św. w zakrystii możemy nabyć opłatki, świece Caritas i ozdoby bożonarodzeniowe.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o Życie chrześcijańskie naszych rodzin. Będziemy modlić się w tej intencji podczas Rorat, ale pamiętajmy o tej intencji w również w naszych  osobistych  modlitwach.

4. Zapraszam na Roraty codziennie o godz. 7.00.  Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale również wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i realizację adwentowych  postanowień.

5. W poniedziałek godz. 17.00 w Biskupicach spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

6. We wtorek o godz. 18.00  spotkanie KSM-u.

7. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta lektura pomaga nam w godnym przeżywaniu  Adwentu.

8. W przyszłą niedzielę na godz. 16.30, zapraszam  na spotkanie opłatkowe  do świetlicy w Biskupicach – Radę parafialną, Żywy Różaniec, Lektorów i ministrantów, Kółko Misyjne, Scholę, KSM, Dekoratorki,  p. Organistkę i prowadzących śpiew, Rodzinę Fatimską, Caritas, Stowarzyszenie św. M. Magdaleny oraz dyrektorów naszych szkół, p. Sołtysów Biskupic , Brąchnowa i Warszewic, Przewodniczące KGW, a także Naczelników i Prezesów OSP w Biskupicach i Brąchnowie oraz prezesów Kółek Rolniczych. Tradycyjnie dzieci z SP w Warszewicach pokażą przygotowane jasełka, a nasza młodzież z KSM-u również przygotowała małe przedstawienie! Pragnę przez to spotkanie wyrazić moją wdzięczność za zaangażowanie w nasze wspólne dobro jakim jest wspólnota parafialna!

9. W środę 13 grudnia – to Dzień Modlitw za  Ofiary stanu wojennego. Zapraszam do modlitewnej pamięci o tych przykrych dla naszego narodu wydarzeniach.