Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Adwentu (24 grudnia 2017) – Biskupice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej! Dziękuję za zrozumienie wspólnego dobra.

2. Pozostało jeszcze trochę świec Caritasu. Proszę serdecznie o dar serca dla dzieci przez zakupienie takiej świecy  u p. Wojciecha.

3. Dziś Wigilia – tradycyjnie powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Opłatek na stół wigilijny można jeszcze nabyć u. p. Wojtka, a sianko i świece Caritas w zakrystii u Diakona. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00 -wszystkich serdecznie zapraszam. Pasterka w Warszewicach – o godz. 22.00. Zachęcam by wymienić się w rodzinach  gdzie są małe dzieci!

4. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.45 – zapraszam na Msze św. o godz. 10.30 i 12.00. W  drugi dzień Świąt B. Narodzenia przypada wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym – kolekta na   katedrę św. Janów w Toruniu. Z racji oktawy Bożego Narodzenia w piątek nie obowiązuje post piątkowy w tym tygodniu.

5. W czwartek  28 grudnia rozpocznę kolędowanie. Pragnę już podziękować tym wszystkim, którzy zechcą przyjąć Boże błogosławieństwo z moich rąk i wyrażam radość ze spotkania z Wami. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic.

28 grudnia – czwartek – ul. Kościelna strona kościoła – od godz. 15.00

29 grudnia  – piątek  – ul. Kościelna strona szkoły – od godz. 15.00

30 grudnia –  sobota –  pod Pigżę  – od godz. 10.00

2 stycznia – wtorek  – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 –  od p. Marka Tchorzewskiego do p. Henryka Pierzchalskiego

3 stycznia –  środa – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 – od p, Szymańskich do p. Zakrzewskiego.

4 stycznia –  czwartek – pod Wymysłowo – od godz. 15.00

6 stycznia  – sobota  – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00

7 stycznia – niedziela – od p. Maćkowskich do p. Pierzchalskich   od g. 14.00

6. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Rodziny Jezusa, Maryji i Józefa. Po Mszach św. tradycyjnie zbiórka do puszek  na Fundusz Obrony Życia. Składam serdeczne Bóg zapłać za dary na ten zbożny cel. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

7. Panu Andrzejowi Sowa, p. Wojciechowi i  Diakonowi Mariuszowi dziękuję za ustawienie choinek w kościele. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Naszym kochanym Dekoratorkom serdecznie dziękuję za piękne udekorowanie naszego kościoła. Bóg zapłać!  Bardzo serdecznie dziękuję p. Aleksandrze i Henrykowi Lewandowskim za ofiarowane choinki do kościoła, a p. Monice i Piotrowi Skiba do plebanii. Bóg zapłać za dar serca.

8. Polecam kolejny numer  Niedzieli – kosztuje 10 zł. ale jest:

  • aż 92 strony (objętość zwiększona o 50%)- kalendarz ścienny z Janem Pawłem II – Papież, który zmienił świat- płyta CD Arki Noego z najpiękniejszymi kolędami
  • 16 – stronicowy dodatek z tekstami kolęd oraz rytuał świątecznego obrzędu wigilijnego w rodzinie oraz  Jasia dla najmłodszych.

9. Zapraszam dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.15. Proszę o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd – będą nagrody. Ofiary składane do aniołka   są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

INTENCJE  MSZALNE

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia  2017 r.

7.45. +Febronia i Zygmunt Lewandowscy oraz +Marek Rybicki

10.30. +Teresa i Franciszek Kowalscy oraz +Henryk i Marek Stodulscy

12.00. + Rafał Świebodziński oraz + Maryla i Tadeusz Ordon

Uroczystość Bożego Narodzenia (25.12)

godz. 24.00. Pasterka – W intencji Parafian 

godz. 10.30. +Radek i Marian Socha oraz +Tadeusz i Jan Kardas

godz. 12.00. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże bł. dla całej rodziny Paciorek 

Wtorek (26.12) – św. Szczepana

7.45. O bł. Boże i Dary Ducha św. dla Miłosza z okazji 16- tych urodzin

10.30. + Marcin i Waldemar Syroccy

12.00. + Edward Syrocki oraz +Mieczysław Lewandowski

Środa (27.12) godz. 16.00

W intencji wszystkich działających w grupach parafialnych

Czwartek (28.12)nie ma Mszy św.

Piątek (29.12)

godz. 9.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 10.00. Za parafian

Sobota (30.12)  – godz. 8.30

O bł. owoce wizyty duszpasterskiej w naszej parafii

Niedziela św. Rodziny – 31 grudnia  2017 r.

7.45, – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Marii i Mariana Matłosz z okazji 55, rocznicy małżeństwa

10.30, +Stefania i Franciszek Pierzchalscy i Rodzice z obojga stron

12.00, + Za wszystkich zmarłych parafian w 2017 r. int. od firmy „ Fidelis”