Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Adwentu (24 grudnia 2017) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej! Dziękuję za zrozumienie wspólnego dobra.

2. Pozostało jeszcze trochę świec Caritasu. Proszę serdecznie o dar serca dla dzieci przez zakupienie takiej świecy w zakrystii, gdzie można również nabyć opłatek i świece Caritas.

3. Dziś Wigilia – tradycyjnie powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.  Pasterka w Biskupicach tradycyjnie o godz. 24.00 -wszystkich serdecznie zapraszam. Pasterka w Warszewicach – o godz. 22.00. Zachęcam by wymienić się w rodzinach  gdzie są małe dzieci!

4. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia – Msza św. o godz. 9.15. W  drugi dzień Świąt B. Narodzenia przypada wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym – kolekta na   katedrę św. Janów w Toruniu. Z racji oktawy Bożego Narodzenia w piątek nie obowiązuje post piątkowy w tym tygodniu.

5. W czwartek  28 grudnia rozpocznę kolędowanie. Pragnę już podziękować tym wszystkim, którzy zechcą przyjąć Boże błogosławieństwo z moich rąk i wyrażam radość ze spotkania z Wami. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic.

28 grudnia – czwartek – ul. Kościelna strona kościoła – od godz. 15.00

29 grudnia  – piątek  – ul. Kościelna strona szkoły – od godz. 15.00

30 grudnia –  sobota –  pod Pigżę  – od godz. 10.00

2 stycznia – wtorek  – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 –  od p. Marka Tchorzewskiego do p. Henryka Pierzchalskiego

3 stycznia –  środa – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 – od p, Szymańskich do p. Zakrzewskiego.

4 stycznia –  czwartek – pod Wymysłowo – od godz. 15.00

6 stycznia  – sobota  – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00

7 stycznia – niedziela – od p. Maćkowskich do p. Pierzchalskich   od g. 14.00

6. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Rodziny Jezusa, Maryji i Józefa. Po Mszach św. tradycyjnie zbiórka do puszek  na Fundusz Obrony Życia. Składam serdeczne Bóg zapłać za dary na ten zbożny cel. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

7. Naszej kochanej dekoratorce  p. Ilonie serdecznie dziękuję za piękne udekorowanie naszego kościoła. Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w tych pracach.  Bardzo serdecznie dziękuję p. Pawlik za ofiarowane choinki do kościoła.  Bóg zapłać za dar serca.

8. Polecam kolejny numer  Niedzieli – kosztuje 10 zł. ale jest:

  • aż 92 strony (objętość zwiększona o 50%)- kalendarz ścienny z Janem Pawłem II – Papież, który zmienił świat- płyta CD Arki Noego z najpiękniejszymi kolędami
  • 16 – stronicowy dodatek z tekstami kolęd oraz rytuał świątecznego obrzędu wigilijnego w rodzinie oraz  Jasia dla najmłodszych.