Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Rodziny (31 grudnia 2017) – Biskupice

1. Jutro 1 stycznia 2018 roku – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Obchodzimy go jako Światowy Dzień Pokoju. Gorąco módlmy się , aby Bóg zachował nas przez wstawiennictwo Maryi od okrucieństwa wojny.

2. W środę zapraszam na Różaniec wraz ze wspólnotą Żywego Różańca o godz. 9.30.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W piątek proszę osoby praktykujące „ I Piątki” o zbieranie podpisów po przyjęciu Komunii św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00 do 16.30.  W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 10.00 na Różaniec przed Najświętszym Sakramentem w intencji Bożego bł. dla naszej parafii na Nowy Rok.

4. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.  Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Msze św. w porządku niedzielnym.  Kolekta tradycyjnie na Misje św.

5. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrztu św.

6. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jest też Jaś dla najmłodszych. Niech ta  lektura pomaga nam pięknie żyć ku chwale naszego Ojca w niebie!

7.  Bardzo serdecznie dziękuję za dodatkowe ofiary składane podczas kolędy:  p.  Dorocie i Tomaszowi Biegalskim, Krystynie i Ryszardowi Cichorackim, Cecylii, Wioletcie i Witkowi Borek, Ewie i Pawłowi Bajerskim, Marii i Zenonowi Balickim, Paulinie i Mateuszowi Zaborowskim, Annie i Romanowi Wontorowskim, Renacie, Jerzemu i Wojciechowi Grabowskim, Bogumile i Michałowi Grabowskim, Teresie i Ryszardowi Kamińskim, Beacie i Krystianowi Walerych oraz p. Elgelmoer – Borek. Bóg zapłać za dar serca!

8. 10 stycznia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc Kościołowi w potrzebie. Proszę serdecznie osoby chcące pozbyć się takowego sprzętu o przywiezienie na podwórko przy starej plebanii !

9. Kolęda:   2 stycznia – wtorek  – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 –  od p. Marka Tchorzewskiego do p. Henryka Pierzchalskiego

3 stycznia –  środa – ul. Kasztanowa – od godz. 15.00 – od p. Szymańskich do p. Zakrzewskiego.

4 stycznia –  czwartek – pod Wymysłowo – od godz. 15.00

6 stycznia  – sobota  – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00

7 stycznia – niedziela od p. Maćkowskich do p. Pierzchalskich – od godz. 14.00

8 stycznia  – poniedziałek – od p. Stefani Gajtkowskiej do p. Piotra Kowalskiego od godz. 15.00

9  stycznia –  wtorek – od p. Gajtkowskich  do p. Łuczak od godz. 15.00

10 stycznia – środa  – od. p. Dzieszka do p. Piątkowskich – od. g. 15.00

11 stycznia  – czwartek – od p. Stodulskich  do p. Urbanowskich – od g. 15.00

13 stycznia –  sobota od. p. Latuszek do  p. Puczkarskich – od godz. 10.00

14 stycznia –  Objawienie Pańskie  –  Parchatka od godz. 14.00

10. Zapraszam dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.15. Proszę o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd – będą nagrody. Ofiary składane do aniołka   są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

Niedziela św. Rodziny – 31 grudnia  2017 r.

7.45. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Marii i Mariana Matłosz z okazji 55 rocznicy małżeństwa

10.30. +Stefania i Franciszek Pierzchalscy i Rodzice z obojga stron

12.00. + Za wszystkich zmarłych parafian w 2017 r. int. od firmy „ Fidelis”

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki  1  stycznia 2018 r.

10.30. + Mieczysław i Edward Wiśniewscy oraz +Halina Kowalska

12.00. O pokój dla naszej Ojczyzny Polski i Kościoła św. – na Nowy Rok

16.00. O bł. Boże w Nowym Roku dla wszystkich Parafian

Wtorek   (2.01) – nie ma Mszy św.

Środa (3.01)

godz. 10.00. – Różaniec

godz. 10.30. O bł. Boże na Nowy Rok dla członków Żywego Różańca

Czwartek ( 4.01)  – nie ma Mszy św.

Piątek (5.01)  – godz. 16.30

O Boże bł. i opiekę MB i Aniołów Stróżów oraz wszelkie potrzebne łaski dla Pauliny i Mateusza Zaborowskich na wspólny wyjazd i pobyt za granicą

Sobota  (6.01) – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech króli

godz. 7.45. + Jadwiga i Ludwik Cichoraccy oraz  Rodzice z obojga stron

godz. 10.30. + Bolesław i Jadwiga Przybyszewscy i ich dzieci

godz. 12.00. +Alfons Brzoska w rocznicę urodzin

Niedziela Chrztu Pańskiego  7  stycznia 2018 r.

7.45. + Mieczysław w dniu urodzin i Jacek  Ziółkowscy

10.30. + Józefa Rapacka i dziadkowie Rapaccy i Kucybała

12.00. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Marii i Janusza Brzoska w 18 rocznicę małżeństwa