Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Świętej Rodziny (31 grudnia 2017) – Warszewice

1. Jutro 1 stycznia 2018 roku – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Obchodzimy go jako Światowy Dzień Pokoju. Gorąco módlmy się , aby Bóg zachował nas przez wstawiennictwo Maryi od okrucieństwa wojny.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W piątek proszę osoby praktykujące „ I Piątki” o zbieranie podpisów po przyjęciu Komunii św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.45 do 17.15.

3. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.  Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Msze św. w porządku niedzielnym.  Kolekta tradycyjnie na Misje św.

4. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrztu św.

5. Polecam  kolejny numer Niedzieli.  Niech ta  lektura pomaga nam pięknie żyć ku chwale naszego Ojca w niebie!

6. 10 stycznia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc Kościołowi w potrzebie. Proszę serdecznie osoby chcące pozbyć się takowego sprzętu o przywiezienie na podwórko przy starej plebanii!