Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego (7 stycznia 2018) – Biskupice

1. W środę 10 stycznia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc Kościołowi w potrzebie. Proszę serdecznie osoby chcące pozbyć się takowego sprzętu o przywiezienie na podwórko przy starej plebanii.

2. Bardzo serdecznie dziękuję za dodatkowe ofiary składane podczas kolędy: p. Markowi Tchorzewskiemu, Teresie i Wiesławowi Żelazko, Marzenie i Tomaszowi Michalskim, Aleksandrze i Piotrowi Żeglarskim, Bogumile, Zbigniewowi, Danucie i Karolowi Cichorackim, Hannie i Sławomirowi Muszytowskim, Barbarze, Adamowi, Marii i Romanowi Czarneckim, Wioletcie i Marcinowi Matłosz, Danucie i Czesławowi Walter, Helenie i Ryszardowi Walerych, Gabrieli i Romanowi Blachowskim, Annie i Mariuszowi Romanowskim, Bożenie i Kazimierzowi Piotrowskim, Barbarze i Stefanowi Mądraszewskim. Bóg zapłać za dar serca!

3. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych. Niech ta dobra lektura pomaga nam w kroczeniu przez ten Nowy Rok z Jezusem w sercu.

4. W środę o godz. 10.00 zapraszam na Różaniec.

5. W piątek o godz. 19.00 obowiązkowe spotkanie KSM – u

6. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD w Toruniu, z góry dziękując za ofiarność.

7. Kolęda

7 stycznia – niedziela od p. Maćkowskich do p. Pierzchalskich – od godz. 14.00

8 stycznia – poniedziałek – od p. Stefani Gajtkowskiej do p. Piotra Kowalskiego od godz. 15.00

9 stycznia – wtorek – od p. Gajtkowskich do p. Łuczak od godz. 15.00

10 stycznia – środa – od. p. Dzieszka do p. Piątkowskich – od. g. 15.00

11 stycznia – czwartek – od p. Stodulskich do p. Urbanowskich – od g. 15.00

13 stycznia – sobota od. p. Latuszek do p. Puczkarskich – od godz. 10.00

14 stycznia – Niedziela – Parchatka od godz. 14.00

8. Zapraszam dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 10.15. Proszę o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd – będą nagrody. Ofiary składane do aniołka są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

9. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Warszewicach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców parafii Biskupice, a także gości i osoby pragnące miło spędzić świąteczny czas na koncert zespołu wokalnego z Gminy Chełmża. Zespół „Polskie Kwiaty”  prowadzony przez państwa Teresę i Marka Pużanowskich koncertuje na wielu scenach. Utworów w ich wykonaniu można posłuchać na youtube, a informacje pozyskać ze strony zespołu na facebooku. Ponieważ w skład zespołu wchodzi ponad 30 osób oraz sekcja muzyczna (akordeon, perkusja, organy), niestety nie mamy warunków, aby występ odbył się również w kościele w Biskupicach, dlatego w imieniu Rady Rodziców serdecznie zapraszam do kościoła w Warszewicach w najbliższą niedzielę –  14 stycznia o godz. 15.00. Podczas występu zespół zaśpiewa kolędy i pastorałki oraz kilka innych utworów muzyki ludowej. Jestem przekonany, że naprawdę watro skorzystać z możliwości wzięcia udziału w tej muzycznej imprezie, tym bardziej,  że wspaniałe efekty pracy zespołu osiągane są przez naszych sąsiadów – mieszkańców Gminy Chełmża. Powitają gości swoim śpiewem, a pożegnają tańcem dzieci ze szkoły w Warszewicach. To, co potrafią też warto zobaczyć! Organizatorzy przewidują, że spotkanie potrwa około 50 min.

INTENCJE MSZALNE

Niedziela Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2018 r.

7.45. + Mieczysław w dniu urodzin i Jacek Ziółkowscy  

10.30. + Józefa Rapacka i dziadkowie Rapaccy i Kucybała

12.00. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Marii i Janusza Brzoska w 18 rocznicę małżeństwa

Poniedziałek ( 8.01) godz. 10.00

Za parafian

Wtorek (9.01) – nie ma Mszy św.

Środa (10.01)

godz. 10.00. – Różaniec

godz. 10.30 + Zygmunt Wiligalski oraz Maria i Stefan Właśniewscy

Czwartek ( 11.01) – nie ma Mszy św.

Piątek (12.01)

godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 16.30 +Za zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

Sobota (13.01) – godz. 8.30

O bł. Boże i opiekę św. M. Magdaleny dla wszystkich dobrodziejów naszego kościoła

II Niedziela zwykła 14 stycznia 2018 r.

7.45. + Leonardę i Eugeniusza Pniewskich i Rodziców z obojga stron 

10.30. + Józef Jeliński w 3 rocznicę śmierci

12.00. + Henryk Kruk z okazji imienin i urodzin oraz  Rodzice z obojga stron