Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego (7 stycznia 2018) – Warszewice

1. W środę 10 stycznia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc Kościołowi w potrzebie. Proszę serdecznie osoby chcące pozbyć się takowego sprzętu o przywiezienie na podwórko przy starej plebanii.

2. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta dobra lektura pomaga nam w kroczeniu przez ten Nowy Rok z Jezusem w sercu.

3. We wtorek o godz. 17.00 obowiązkowa próba scholi

4. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD w Toruniu, z góry dziękując za ofiarność.

5. W przyszłą niedzielę koncert chóru

6. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Warszewicach serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców parafii Biskupice, a także gości i osoby pragnące miło spędzić świąteczny czas na koncert zespołu wokalnego z Gminy Chełmża.

Zespół „Polskie Kwiaty”  prowadzony przez państwa Teresę i Marka Pużanowskich koncertuje na wielu scenach. Utworów w ich wykonaniu można posłuchać na youtube, a informacje pozyskać ze strony zespołu na facebooku. W skład zespołu wchodzi ponad 30 osób oraz sekcja muzyczna (akordeon, perkusja, organy). Występ odbędzie się w kościele w Warszewicach w najbliższą niedzielę – 14 stycznia o godz. 15.00. Podczas występu zespół zaśpiewa kolędy i pastorałki oraz kilka innych utworów muzyki ludowej.

Jestem przekonany, że naprawdę watro skorzystać z możliwości wzięcia udziału w tej muzycznej imprezie, tym bardziej, że wspaniałe efekty pracy zespołu osiągane są przez naszych sąsiadów – mieszkańców Gminy Chełmża.  Powitają gości swoim śpiewem, a pożegnają tańcem dzieci ze szkoły
w Warszewicach. To, co potrafią też warto zobaczyć! Organizatorzy przewidują, że spotkanie potrwa około 50 min.