Pielgrzymka do Izraela szlakiem biblijnym

Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej – program w zakrystii. Zapisy do 15 lutego. Przy zapisie wpłata 500 zł. na rezerwację  miejsca  w samolocie. Poniżej dokładny plan.

1 dzień 20.11.2018r. 

POLSKA – IZRAEL

Zbiórka w Biskupicach, wyjazd na lotnisko do Warszawy o godz. 14:00. Odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu o godz. 22:05 ( czas Polski ). Przylot do Tel Avivu ( 02:45 czasu Izraelski ). Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w Betlejem.

 

2 dzień 21.11.2018r.

BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3 dzień 22.11.2018r.

JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon, by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

4 dzień 23.11.2018r.

CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie.

5 dzień 24.11.2018r.

GÓRA 8 BLOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – RYBA ŚW. PIOTRA
Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi – miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch ( dla chętnych ) – rybę Świętego Piotra ( extra + 15 USD ). Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca, gdzie Chrześcijanie z całego świata odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do hotelu w Betlejem, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6 dzień 25.11.2018r.

JERYCHO – MORZE MARTWE
Śniadanie. Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz modlitwa przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel oraz ewentualne zakupy kosmetyków. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień 26.11.2018r.

JEROZOLIMA
Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

8 dzień 27.11.2018r.

TEL AVIV – WARSZAWA
Śniadanie. Transfer do Jaffy (najstarszego miasta w Izraelu), nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowa, bagażowa, przelot (17:40 ) do Polski (20:35 ) – Warszawa. Przejazd do Biskupic, zakończenie pielgrzymki.

 

CENA:

Dla 45 uczestników  920 USD lub 3220zł

Dla 40 uczestników  930 USD lub 3255zł

Dla 35 uczestników  940 USD lub 3290zł

Dla 30 uczestników  950 USD lub 3325zł

Dla 25 uczestników  960 USD lub 3360zł

 

Zaliczka 500 zł lub 150 USD płatna do dnia 15.02.2018r. – potwierdzenie połączenia lotniczego.

 

CENA ZAWIERA

 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela.
 • Przelot samolotem Warszawa – Tel Aviv – Warszawa z bagażem rejestrowanym 23 kg + podręczny 10 kg.
 • Zakwaterowanie (7  noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3***.
 • Bilety wstępu do miejsc objętych programem zwiedzania.
 • Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje (bufet).
 • Przewodnik z jęz. polskim.
 • Pilot od Biskupic (pomoc na lotniskach, pomoc w nagłych przypadkach, opieka).
 • Przewodnika lokalnego.
 • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000 € i bagaż – 400 €

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie 
 • obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli (ok. 50 USD).
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy.
 • Napoi do obiadokolacji.
 • Transfer Biskupic – Warszawa – Biskupice 25/30/35/40/45 os. ( 160/135/115/100/90zł )

 

Uwagi:

 1. Dopłata do pokoju 1-osobowego 550 PLN
 2. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od dnia wylotu do Polski.
 3. W paszporcie nie mogą znajdować się pieczątki z krajów: Libia, Liban, Syria.
 4. Waluta obowiązująca w Izraelu to szekel, kurs bardzo zbliżony do PLN. Waluta, którą zabieramy to dolar amerykański.
 5. Pogoda panująca w listopadzie: Jerozolima 15-25 st.C, Tel Aviv 22-27st.C, Morze Martwe 25-30 st. C, Jezioro Galilejskie 25-30 st. C.
 6. Rozmowy telefoniczne w cenie około 10-11 zł za min. W hotelach dostępne wifi.
 7. Kwota 50 USD przeznaczona na zwyczajowe napiwki.