Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą (28 stycznia 2018) – Biskupice

1. Bardzo gorąco dziękuję za serdeczne przyjęcie mnie w waszych domach, za wspólną modlitwę, za ofiary, posiłki i rozmowy, które pokazały jeszcze raz, że zależy wielu z nas na dobrym imieniu naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za tak wielkoduszną postawę i wyrażam nadzieję, że Boże błogosławieństwo, które niosłem będzie   Wam wszystkim towarzyszyło. Szczęść  Wam Boże! Wszystkie ofiary kolędowe przeznaczyłem na kostkę i z ulgą informuję, że wszystkie zaległości spłaciłem.

2. W minionym 2017 roku w naszej parafii:

Zmarli: + Halina Mazur, Teresa Głowacka, Alojzy Kowalski, Halina Ruszkowska, Józef Raciniewski, Łucja Piotrowska, Mieczysław Jabłoński, Jadwiga Cichoracka, Jan Porczek, Stanisław Szatkowski, Krystyna Pawlik, Franciszek Kowalski, Jan Osiński.   Biskupice – 4, Brąchnowo – 5 , Warszewice – 4, Razem – 13 osób. W roku  2016  było 20.

Śluby: Paulina Dykowska – Mateusz Zaborowski, Aleksandra Bajerska – Paweł Janiszewski Katarzyna Boniecka – Daniel Błaszczyk, Joanna Kortas – Bartłomiej Kasprzycki, Agata Paczkowska – Rafał Kisielewski, Ewelina Stodulska – Mateusz Graczyk, Agnieszka Kurek – Kamil Padykuła, Justyna Czerniewicz – Tomasz Pudlewski, Katarzyna Rełowicz – Tomasz Kobus, Paulina Paczkowska – Piotr Ossowski, Anna Kowalska – Marcin Szejner.  Razem – 11  par.  W 2016 było 6 ślubów.

Chrzty: Dominik Frątczak, Alan Zegan, Jakub Kowalski, Mateusz Hoffmann, Blanka Kozimor, Antonina Kozimor, Marcelina Maćkowska, Viviana Kędziora, Kuba Milołajski, Maja Zielińska, Lena Brzoska, Tymon Szatkowski, Oliwier Białkowski, Agata Sowa, Jan Pleskot, Antonona Jędrzejewska, Maja Pieniak, Kacper Pieniak, Ignacy Dulski,Oskar Leśniewski, Agata Ernest. Razem – 23, w 2016 było 29

Bierzmowani – 31 osoby, I Komunia – 30. Udzielona Komunia św. 29 tyś. W 2016 było 28 tyś. W Biskupicach realnie mieszka 492 osób, w Brąchnowie 585, w Warszewicach – 583 osoby. Razem 1660 osób.

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Niech lektura czasopism katolickich podtrzymuje naszą nadzieję, rozpala wiarę i miłość.

4. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Na Msze św. tradycyjnie przynosimy świece do poświęcenia. Msze św. o godz. 10.00 i 16.30. Po Mszy św. wieczornej pożegnanie żłóbka. Kolekta tradycyjnie na dla sióstr Karmelitanek w Łasinie. Proszę o ofiarność!

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00 do 16.30. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 9.00.

6. W piątek odwiedzę z posługa sakramentalną naszych drogich zmarłych. Początek od godz. 8.30.

7. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

8. Przypominam o pielgrzymce do Ziemi Świętej. Program w zakrystii.

9. W środę w Chełmży  odbył  się pogrzeb + Jadwigi Prokopczuk z Warszewic – lat 92.  Rodzinie zmarłej   składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie …

INTENCJE  MSZALNE

IV  Niedziela zwykła 28  stycznia 2018 r.

7.45. + Jadwiga Gładyszewska  w 6 rocznicę śmierci 

10.30. + Zofia i Klemens Ordon oraz  + Monika i Bolesław Blachowscy

12.00. + Anna Holak w 16 rocznicę śmierci i rodzice Holak

Poniedziałek ( 29.01) – godz. 16.30 

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Cecylii i Jana Gumowskich z okazji 49 rocznicy małż.

Wtorek   (30.01) – godz. 16.30

Za parafian

Środa (31.01)

godz. 16.00 – Różaniec

godz. 16.30. + Władysław w rocznicę śm. oraz Bronisławę i Annę Piórek

Czwartek ( 1.02)  – godz. 16.30

O nowe powołania do stanu duchownego także z naszej parafii

Piątek (2.02)  – Ofiarowanie Pańskie

godz. 10.00. + Gertruda Pszeniczna i zmarli z Rodziny

godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 16.30. Msza św. wynagradzająca za grzechy nasze i całego świata

Sobota  (3.02)

godz. 10.00 – O dar wiary i miłości dla dzieci i młodzieży oraz o nawrócenie dla wszystkich lekceważących  Pana Boga z naszej parafii.

godz. 11.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Anny i Stefana Blachowskich z okazji 50 rocznicy małżeństwa

V  Niedziela zwykła 4  lutego 2018 r.

7.45 – O bł. Boże i opiekę Anioła Stróża dla Oli w 3. rocznicę urodzin 

10.30. + Genowefa i Władysław Dudek

12.00. + Michalina w 15 r. śm. i Marcin Ziętko oraz +Alojzy Wiśniewski