Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą (28 stycznia 2018) – Warszewice

1. Bardzo gorąco dziękuję za serdeczne przyjęcie mnie w waszych domach, za wspólną modlitwę, za ofiary, posiłki i rozmowy, które pokazały jeszcze raz, że zależy wielu z nas na dobrym imieniu naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za tak wielkoduszną postawę i wyrażam nadzieję, że Boże błogosławieństwo, które niosłem będzie w tym roku  Wam wszystkim towarzyszyło. Szczęść  Wam Boże!

2. W minionym 2017 roku w naszej parafii:

Zmarli: + Halina Mazur, Teresa Głowacka, Alojzy Kowalski, Halina Ruszkowska, Józef Raciniewski, Łucja Piotrowska, Mieczysław Jabłoński, Jadwiga Cichoracka, Jan Porczek, Franciszek Kowalski, Jan Osiński.   Biskupice – 4, Brąchnowo – 5 , Warszewice – 3, Razem – 12 osób. W roku  2016  było 20.

Śluby: Paulina Dykowska – Mateusz Zaborowski, Aleksandra Bajerska – Paweł Janiszewski Katarzyna Boniecka – Daniel Błaszczyk, Joanna Kortas – Bartłomiej Kasprzycki, Agata Paczkowska – Rafał Kisielewski, Ewelina Stodulska – Mateusz Graczyk, Agnieszka Kurek – Kamil Padykuła, Justyna Czerniewicz – Tomasz Pudlewski, Katarzyna Rełowicz – Tomasz Kobus, Paulina Paczkowska – Piotr Ossowski, Anna Kowalska – Marcin Szejner.  Razem – 11  par.  W 2016 było 6 ślubów.

Chrzty: Dominik Frątczak, Alan Zegan, Jakub Kowalski, Mateusz Hoffmann, Blanka Kozimor, Antonina Kozimor, Marcelina Maćkowska, Viviana Kędziora, Kuba Milołajski, Maja Zielińska, Lena Brzoska, Tymon Szatkowski, Oliwier Białkowski, Agata Sowa, Jan Pleskot, Antonona Jędrzejewska, Maja Pieniak, Kacper Pieniak, Ignacy Dulski,Oskar Leśniewski, Agata Ernest. Razem – 23, w 2016 było 29

Bierzmowani – 31 osoby, I Komunia – 30. Udzielona Komunia św. 29 tyś. W 2016 było 28 tyś. W Biskupicach realnie mieszka 492 osób, w Brąchnowie 585, w Warszewicach – 583 osoby. Razem 1660 osób.

3. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Niech lektura czasopism katolickich podtrzymuje naszą nadzieję, rozpala wiarę i miłość.

4. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej. Na Mszę św. tradycyjnie przynosimy świece do poświęcenia. Msza św. o godz. 17.30. Po Mszy św.  pożegnanie żłóbka. Kolekta tradycyjnie na dla sióstr Karmelitanek w Łasinie. Proszę o ofiarność!

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.45 do 17.30.

6. W piątek odwiedzę z posługa sakramentalną naszych drogich zmarłych. Początek od godz. 8.30.

7.  Bardzo serdecznie dziękuję za dodatkową ofiarę na napęd do dzwonu p. Dorocie i Henrykowi Kołodziejskim oraz Janinie i Bolesławowi Szczechowskim – Bóg zapłać za dar serca! 

8. Panie z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Rózańcowych.

9. Zapraszam na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program w zakrystii.

10. W środę w Chełmży  odbył  się pogrzeb + Jadwigi Prokopczuk  – lat 92.  Rodzinie zmarłej   składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie ……