Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę zwykłą (11 lutego 2018) – Biskupice

1. Dziś o godz. 12.00 suma odpustowa w Łążynie. Ks. Czesław zaprasza.

2. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jest też Jaś dla najmłodszych z płytą DVD. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam z nadzieją modlić się i pracować na chwałę Bożą.

3. Wczoraj odbył się Dekanalny Turniej piłki halowej ministrantów i lektorów. Gratuluję naszym ministrantom i lektorom młodszym zajęcia I miejsca w swoich kategoriach, co owocuje wyjazdem na mistrzostwa diecezji  24 lutego. We wtorek po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Torunia.

4. Dziś, jutro i pojutrze odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. czterdziesto- godzinne nabożeństwo czuwania przed rozpoczęciem Wielkiego postu. Proszę i zachęcam do adoracji, abyśmy z powagą serca weszli w Wielki post – czas pokuty i nawrócenia. Dziś adoracja  rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30 i potrwa do godz. 12.00.  W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. o godz. 16.30. W poniedziałek proszę o adorację  mieszkańców Brąchnowa, a we wtorek  proszę  mieszkańców Biskupic.

5. W środę rozpoczynamy Wielki post.  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 10.00 i 17.00. Kolekta w tym dniu  w ramach jałmużny wielkopostnej. W środę popielcową obowiązuje ścisły post, tzn., że można zjeść tylko jeden posiłek do syta. W Środę popielcową rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i Ducha pokuty. Zachęcam do zrobienia dobrych postanowień wielkopostnych. Od przyszłej niedzieli można odbierać w zakrystii kartki do spowiedzi wielkanocnej.

6. Droga Krzyżowa w każdy piątek W. P.  o godz.16.15- za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego postu o godz. 16.00, za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać również odpust zupełny.

8. Dzieci i młodzież proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – proszę przynosić książeczki  z tekstami, aby czynnie uczestniczyć w nabożeństwach.

9. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry dziękuję za ofiarność.

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Lucyna Bajerska z Warszewic i Sebastian Kozieł z Pigży – zapowiedź druga. Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

VI  Niedziela zwykła 11  lutego 2018 r.

7.45. + Zuzanna i Stefan Rusin 

10.30. + Kazimierz Kazaniecki w 15 rocznicę śmierci i zmarli z obojga stron

12.00. + Kazimiera i Zdzisław Okońscy

Poniedziałek ( 12.02) – godz. 16.30 

Za parafian

Wtorek   (13.02) – godz. 16.30

O godne i owocne przeżycie Wielkiego Postu dla całej naszej parafii

Środa (14.02) 

godz. 10.00. +Walenty i Urszula Cichoraccy oraz Felicja, Marian i Bogdan Sztyrbiccy

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. + Jadwiga i Feliks Mądrzejewscy w 10 rocznicę śmierci

Czwartek ( 15.02)  – nie ma Mszy św.

Piątek (16.02)  – godz.16.15 – Droga Krzyżowa

godz. 17.00 – O łaskę wyrwania z nałogów dla uzależnionych z naszej parafii

Sobota  (17.02)  – godz. 9.00

Za zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

I  Niedziela Wielkiego Postu –  18  lutego 2018 r.

7.45. + Lidia balicka w rocznicę śmierci 

10.30. + Marian Łuczak z okazji urodzin

12.00. + Bernard Gajtkowski w 5 rocznicę śmierci