Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę zwykłą (11 lutego 2018) – Warszewice

1. Dziś o godz. 12.00 suma odpustowa w Łążynie. Ks. Czesław zaprasza.

2. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam z nadzieją modlić się i pracować na chwałę Bożą.

3. Wczoraj odbył się Dekanalny Turniej piłki halowej ministrantów i lektorów. Gratuluję naszym ministrantom i lektorom młodszym zajęcia I miejsca w swoich kategoriach, co owocuje wyjazdem na mistrzostwa diecezji  24 lutego. We wtorek po Mszy św. o godz. 16.30 w Biskupicach, zapraszam na spotkanie rodziców ministrantów i lektorów na spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Torunia.

4. W środę rozpoczynamy Wielki post.  Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem będzie o godz. 18.00. Kolekta w tym dniu  w ramach jałmużny wielkopostnej. W środę popielcową obowiązuje ścisły post, tzn., że można zjeść tylko jeden posiłek do syta. W Środę popielcową rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i Ducha pokuty. Zachęcam do zrobienia dobrych postanowień wielkopostnych. Od przyszłej niedzieli można odbierać w zakrystii kartki do spowiedzi wielkanocnej.

5. Droga Krzyżowa w każdy piątek W. P.  o godz. 17.30- za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego postu o godz. 15.15, za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać również odpust zupełny.

7. Dzieci i młodzież proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – proszę przynosić książeczki  z tekstami, aby czynnie uczestniczyć w nabożeństwach.

8. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry dziękuję za ofiarność.

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Lucyna Bajerska z Warszewic i Sebastian Kozieł z Pigży – zapowiedź druga. Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

10. Msze św. w środę i piątek o godz. 18.00