Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu (11 marca 2018) – Biskupice

1. Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Proszę o gorliwość w pracy nad swoim duchem. Serdecznie jeszcze raz witam ks. Tadeusz Miszewskiego – pallotyna – proboszcza parafii św. Józefa w Chełmnie, któremu dziękuję za podjęcie się wygłoszenia nam nauk rekolekcyjnych. Niech św. M. Magdalena uprasza potrzebne łaski. Plan rekolekcji ministranci będą rozdawać przed kościołem.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary dla WSD w Toruniu. Przypominam, że w każdą środę Seminarzyści modlą się za wszystkich ofiarodawców.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.00. Przypominam ,że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

4. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Polecam Go waszej pamięci modlitewnej.

5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.00 . Rozpoczniemy z placu przed SP w Brąchnowie i zakończymy w kościele. Poszczególne stany proszę o poniesienie Krzyża. Proszę o zabranie świec, lampionów czy pochodni. Serdecznie zachęcam  do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można również uzyskać odpust zupełny.

6. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby  owocnie przeżyć czas rekolekcji.

7. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca!

8. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry dziękuję za ofiarność!

IV Niedziela  Wielkiego postu  – 11  marca  2018 r.

7.45. + Walerian Łuczak w 6 rocznicę śmierci

10.30.  + Franciszek z okazji urodzin i Teresa Kowalscy

12.00. + Tadeusz w 24 r. śm. , Irena i Marzena Pawlikowscy oraz +Natalia i Henryk Mądraszewscy

Poniedziałek    (12.03)

godz. 10.30 – O zdrowie dla Jerzego i wszystkich chorych z naszej parafii

godz. 16.30  + Gertruda i zmarli z obojga stron

Wtorek  (13.03)

godz. 10.30 + Za zm. kapłanów pracujących w naszej parafii

godz. 16.30 – O bł. Boże i dary Ducha św. dla papieża Franciszka w 5 rocznicę wyboru

Środa  (14. 03)

godz. 16.00 –  Różaniec

godz. 10.30 – O błogosławione owoce tegorocznych rekolekcji dla całej naszej parafii

godz. 16.30  + Grzegorz Blachowski w 2 rocznicę śmierci oraz +Klara Dybowska i zmarli z Rodziny

Czwartek (15.03) – godz. 17.00

Za parafian

Piątek  (16.03)  godz. 16. 30

+Andrzej  z okazji urodzin i Kazimierz Banasik oraz +Michalina, Ludwik, Mirosławę i Stanisław Duda

Sobota  (17.03)  –  nie ma Mszy św.

V Niedziela  Wielkiego postu  – 18  marca  2018 r.

7.45. + Józef Jeliński z okazji imienin

10.30.  + Józefę Rapacką z okazji imienin