Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu (11 marca 2018) – Warszewice

1. Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Proszę o gorliwość w pracy nad swoim duchem. Serdecznie jeszcze raz witam ks. Tadeusz Miszewskiego – pallotyna – proboszcza parafii św. Józefa w Chełmnie, któremu dziękuję za podjęcie się wygłoszenia nam nauk rekolekcyjnych. Niech św. M. Magdalena uprasza potrzebne łaski. Plan rekolekcji ministranci będą rozdawać przed kościołem.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary dla WSD w Toruniu. Przypominam, że w każdą środę Seminarzyści modlą się za wszystkich ofiarodawców.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 15.15. Przypominam ,że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

4. We wtorek przypada 5. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Polecam Go waszej pamięci modlitewnej.

5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 . Serdecznie zachęcam  do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można również uzyskać odpust zupełny.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli. Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby  owocnie przeżyć czas rekolekcji.

7. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca!

8. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry dziękuję za ofiarność!

9. Panu Andrzejowi Bajerskiemu i pracownikom dziękuję serdecznie za usunięcie usterek przy klęcznikach naszych ławek. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

10. Msze św. w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18.00