Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (1 kwietnia 2018) – Warszewice

1. Pan zmartwychwstał, wesel się rozpromieniona ziemio! W tym Dniu wspaniałym, składam wszystkim moim kochanym parafianom i przybyłym gościom z całego serca  życzenia wszelkiej pomyślności a nade wszystko, by blask zmartwychwstałego Jezusa opromieniał  każdy dzień waszego życia, wszystkie wasze pragnienia, waszą pracę i modlitwę. Szczęść Wam Boże!

2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim za udział w ceremoniach Wielkiego Tygodnia, szczególnie za dar adoracji Jezusa uwięzionego i leżącego w grobie.

3. Dziękuję serdecznie naszej Dekoratorce p. Ilonie za wykonanie Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za trud i poświęcony czas. Pani Grażynie dziękuję bardzo serdecznie  za przygotowanie obrusów na ołtarze i wszelkie prace przy i w kościele. Pani Elżbiecie Bajerskiej serdecznie dziękuję za utrzymywanie naszego kościoła w czystości. Niech zmartwychwstały Jezus obdarza Was i waszych bliskich potrzebnymi łaskami!

4. Bóg zapłać ks. Diakonowi i ceremoniarzowi Piotrowi Właśniewskiemu za  przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i za prowadzenie ceremonii.

5. Dziękuję serdecznie pani Marzannie za śpiew podczas ceremonii oraz czytającym, a także naszym ministrantom i lektorkom.  Bóg zapłać za zaangażowanie!

6. Przypominam, że  kolekta w drugi dzień świąt  przeznaczona jest na renowację Katedry w Toruniu. Bóg zapłać za ofiarność!

7. W  czwartek o godz. 17.00 w Biskupicach  spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

8. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam bardzo do lektury naszej prasy katolickiej, aby równoważyć wpływ masowych wydawnictw laickich.

9. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 17.30.

10. Za tydzień – Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.   Tradycyjnie w tym dniu  zbiórka do puszek na cele charytatywne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

11. Msze św. w poniedziałek o godz. 9.15 oraz w piątek o godz. 17.30.