Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (1 kwietnia 2018) – Biskupice

1. Pan zmartwychwstał, wesel się rozpromieniona ziemio! W tym Dniu wspaniałym, składam wszystkim moim kochanym parafianom i przybyłym gościom z całego serca  życzenia wszelkiej pomyślności a nade wszystko, by blask zmartwychwstałego Jezusa opromieniał  każdy dzień waszego życia, wszystkie wasze pragnienia, waszą pracę i modlitwę. Szczęść Wam Boże

2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim za udział w ceremoniach Wielkiego Tygodnia, szczególnie za dar adoracji Jezusa uwięzionego i leżącego w grobie. Z całego serca dziękuję jednostce straży pożarnej z Brąchnowo za trzymanie straży przy grobie Pańskim. Dziękuję wam za wspaniałe świadectwo wiary i miłości do Boga i ludzi. Niech Jezus zmartwychwstały za wstawiennictwem waszego św. Patrona- św. Floriana błogosławi wam i waszym rodzinom. Bóg zapłać!

3. Dziękuję serdecznie naszym Dekoratorkom za wykonanie Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za trud i poświęcony czas. Pani Wioletcie dziękuję bardzo  za przygotowanie obrusów na ołtarze. Niech zmartwychwstały Jezus obdarza Was i waszych bliskich potrzebnymi łaskami!

4. Bóg zapłać ks. Diakonowi i p. Wojciechowi, za  przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i za prowadzenie ceremonii.

5. Dziękuję serdecznie pani Marzannie za śpiew podczas ceremonii oraz czytającym, a także naszym ministrantom i lektorom – szczególnie Piotrowi Właśniewskiemu. Bóg zapłać za zaangażowanie!

6. Przypominam, że  kolekta w drugi dzień świąt  przeznaczona jest na renowację Katedry w Toruniu. Bóg zapłać za ofiarność!

7. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. natomiast w czwartek o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

8. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.   Zachęcam bardzo do lektury naszej prasy katolickiej, aby równoważyć wpływ masowych wydawnictw laickich.

9. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 16.30 do 17.00. w I sobotę o godz. 9.00 wraz z Rodziną Fatimską zapraszam na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, by podziękować Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie łaski.

10. Za tydzień – Niedziela Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.   Tradycyjnie w tym dniu  zbiórka do puszek na cele charytatywne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

 

INTENCJE  MSZALNE

Zmartwychwstania Pańskiego  1  kwietnia  2018 r.

6.00 – Msza św. Rezurekcyjna w intencji Parafian

10.30. + Teresa i Franciszek Kowalscy

12.00. + Dominika Janowska w 5 rocznicę śmierci

12.00 – O zdrowie dla Jana, o Boże bł. i opiekę MB dla Kacpra w 10 r. urodzin , Karolinki w 6 r. urodzin oraz dla  całej rodziny Paciorek

 

Poniedziałek Wielkanocny  2  kwietnia 2018 r.

7.45. + Jacek i Mieczysław Ziółkowscy

10.30. +Radek i Marian Socha oraz Tadeusz i Jan  Kardas

10.30 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Pauliny i Mateusza Zaborowskich z okazji 1 rocznicy ślubu

12.00. + Bronisławę w rocznicę śmierci i Czesław Małek

 

Wtorek (3 .04)  godz. 17.00

+ Maryla i Tadeusz Ordon oraz + Rafał Świebodziński

 

Środa (4.04)

godz. 16.30. Różaniec

godz. 17.00. + Walenty Adamski w 24 r. śm. i zmarli z rodziny Obodzińskich

 

Czwartek (5.04) godz. 18.30

+ Franciszek Ludwik w 2 rocznicę śmierci

 

Piątek (6.04)  – godz. 17.00

+ Teresa Olkowska –  int. od III Róży Różańcowej

 

Sobota  (7. 04)  godz. 10.00

O świętość życia dla wszystkich Rodzin z naszej parafii oraz o dary Ducha św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego 8  kwietnia  2018 r.

7.45. + Walerian Łuczak

10.30. + Henryk w 8 rocznicę śm. i Natalia Mądraszewscy

12.00. + Edward Streich oraz +Teresa i Franciszek Kowalscy