Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocy (29 kwietnia 2018) – Biskupice

1. Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Mam nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach  licznie będziemy gromadzić się na Majowym. Młodzież i dzieci proszę o gromadzenie wyklejanki – ostatnia szansa na darmowy wyjazd nad morze. Majowe w Biskupicach  w łączności z wieczorną Mszą św. W Warszewicach o godz. 18.00, a w Brąchnowie o godz. 19.00.

2. W środę  2 maja  przypada Święto Flagi Narodowej. Proszę serdecznie o wywieszenie flag przy naszych domach, by budować patriotyzm w swym sercu i całej Ojczyźnie, tym bardziej, że obchodzimy stu lecie odzyskania niepodległości.

3. W czwartek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Po sumie odnowimy Akt Oddania Polski w opiekę Maryi.

4. Na  piątek – 4 maja ks. Biskup Wiesław udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych. Nie obowiązuje post.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołanie do stanu duchownego. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30 do 17.00. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 9.00.,  o godz. 10.00 Majowe i Msza św.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia . Niech dobra lektura umacnia nas w wierze w Zmartwychwstałego Jezusa.

7. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

8. Pragnę bardzo serdecznie podziękować p. Olkowi i Małgosi Zakrzewskim za okazaną pomoc przy uprzątnięciu zaległego gruzu i gliny po organistówce. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki. Dziękuję również Radkowi Mądraszewskiemu za załadowanie jednej łódki. Bóg zapłać za ochoczą pomoc.

9. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Pardyka z Warszewic i Natalia Chabiera z Wielkiego Rychnowa w parafii Wielka Łąka – zapowiedź pierwsza.

10. Są jeszcze  miejsca   na pielgrzymkę do Ziemi ŚwiętejChętnych również z poza parafii zapraszam do zapisywania się.

11. W piątek o godz. 19.30 zapraszam wszystkie wspólnoty działające w naszej parafii na wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

V  Niedziela Wielkanocy 29  kwietnia  2018 r.

7.45. +Wacławę i Władysław Żeglarscy oraz + Klara i Wacław Jacob

10.30  – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla p. Aleksandry i Adama Noworackich z okazji 40 –tej rocznicy małżeństwa

12.00 –  Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla p. Teresy i Zbigniewa Kruk z okazji 40 –tej rocznicy małżeństwa

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla p. Edwarda Biegalskiego z okazji 70 – tej rocznicy urodzin

Poniedziałek  (30. 04)  – nie ma Mszy św.

Wtorek (1.05)  godz. 17.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Tomasza Dykowskiego w 50 – tą rocz. urodzin i dla Pauliny Zaborowskiej z okazji 25 rocznicy urodzin

Środa (2.05)

godz. 16.30  – Różaniec

godz. 17.00- Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Zygmunta Matłosz w 90 – tą rocznicę urodzin

Czwartek (3.05) – MB Królowej Polski

7.45. +Konstanty, Ryszard, Leszek i Agnieszka Gajewscy i zm. z rodziny Gajewskich

7.45. + Ks. Zygmunta Szulca, ks. Jana Jakubiaka i ks. Andrzeja Lewandowskiego – int. od wspólnoty Żywego Różańca

10.30. + Józefę Rapacką w 2 rocznicę śmierci

12.00. + Janina, Andrzej, Ludwika i Jan Deruś   oraz +Jan i Stefania Rząd

Piątek (4.05)  – godz. 17.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla p. Doroty i Sławomira Pierzchalskich  z okazji 26 –tej rocznicy małżeństwa

Sobota  (5.05)

godz. 10.00 – O bł. Boże i opiekę MB Królowej Polski dla naszej Ojczyzny oraz o potrzebne łaski dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

godz. 15.00  Z podz. za otrzymane łaski w minionym roku z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i szczególną opiekę św. Floriana dla jednostek OSP Gminy Łubianka

VI  Niedziela Wielkanocy 6  maja  2018 r.

7.45. + Rodzice  Przybyszewscy i Syroccy

10.30. + Rodzice Tarkowscy, brat Henryk oraz +Kazimierz Kazaniecki