Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość zesłania Ducha Świętego (20 maja 2018) – Warszewice

1. Dziś dzień I Komunii św. naszych dzieci. Polecam ich waszej pamięci modlitewnej. Wraz z dziećmi I Komunijnymi zapraszam na Biały Tydzień, od wtorku –  by dziękować za dar zjednoczenia z Jezusem przez Eucharystię!  Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego przygotowania otoczenia i kościoła na naszą dzisiejszą Uroczystość.  Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.    Dziś  Nabożeństwo Majowe połączone z dziękczynieniem za dar I Komunii św. o godz. 16.00 – serdecznie wszystkich zapraszam. W poniedziałek ze wzg. na Bierzmowanie nabożeństwo majowe przy grocie MB o godz. 18.00.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary ramach naszej kolekty gospodarczej.

3. Dzisiejszą niedzielą kończy się okres wielkanocny. Do następnej niedzieli – Trójcy Przenajświętszej – trwa jeszcze czas  Komunii Wielkanocnej. Proszę o oddanie kartek od spowiedzi, abym mógł sporządzić  sprawozdanie.

4. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa majowe, codziennie w łączności ze Mszą św. w ramach Białego Tygodnia  w kościele o  godz. 18.00 – z wyjątkiem poniedziałku i soboty.

5. Pragnę ogłosić, że  I Komunia w przyszłym roku odbędzie się w naszej parafii 19 maja.

6. Jutro w drugi dzień Zielonych Świątek – przypada święto Matki Kościoła.  Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła, którym sami jesteśmy i naszej młodzieży, która jutro przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bp. Józefa na Mszy św. o godz. 18.00.  w Biskupicach

7. W środę zapraszam na Mszę św. dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św. Proszę o odświętny strój – kto ma to albę – oraz o przyniesienie świec.

8. W czwartek przypada święto J. Ch. Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień świętości dla kapłanów oraz przypomnienie dla wiernych o konieczności modlitwy za kapłanów. Wszystkim, którzy modlą się za mnie składam serdeczne Bóg zapłać! Uroczystości związane z tym świętem można będzie oglądać w telewizji Trwam w czwartek.

9. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

10. W sobotę o godz. 7.00 jedziemy z pielgrzymką dziękczynną za dar I Komunii św. do Lichenia. Zapraszam również dzieci, które przed rokiem były przyjęte do zapisywania się wraz z rodzicem. Koszt 30 zł. od osoby. Jest to również Dzień Matki – już dziś wszystkim naszym kochanym Mamom składam najserdeczniejsze życzenia. Szczęść wam Boże!

11. W dniach 22-24 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy u Hani i Kamili Pierzchalskiej.

12. Zapowiedzi przedślubne: Emilia Maćkowska z Brąchnowa i Cezary Zalech z Browiny oraz Agnieszka Powaszyńska z Chełmży i Arkadiusz Sawicki z Chełmży – zapowiedź pierwsza.

13. We wtorek o godz. 14.30  odbędzie się pogrzeb + Mirosława Dynasińskiego z Biskupic lat 44. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie……….                                  

14. Msze św. od wtorku do piątku o godz. 18.00.

15. W imieniu p. Dyrektor SP w Warszewicach serdecznie dziękuję Strażakom z Biskupic i Brąchnowa za zamontowanie siatek- chwytaczy na orliku w Warszewicach. Bóg zapłać za ochoczą pomoc!