Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Trójcy Przenajświętszej (27 maja 2018) – Biskupice

1. Dzisiejszą niedzielą  kończymy czas  Komunii św. wielkanocnej. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z daru Sakramentu Pokuty i Eucharystii!

2. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa majowe, codziennie w łączności ze Mszą św. w kościele o  godz. 17.00 i w Brąchnowie o godz. 19 przy kaplicy MB.

3. We wtorek  o godz.. 16.30 odbędzie się próba dla dziewcząt, które będą sypały kwiatki,  dawały sygnały dzwonkiem oraz pomagały  podczas procesji Bożego Ciała. Proszę wszystkich o pomoc w zbieraniu  kwiatów do sypania. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

4. W środę po  Mszy św. obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów oraz ministrantów i kandydatów na ministranta!

5. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 8.00 i 10.00, po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy Państwa: Bonieckich, Kurkowskich, Wilińskich,  i Borek –  wraz z sąsiadami. Proszę serdecznie o udekorowanie okien naszych domów, nie tylko tam gdzie przechodzi procesja, ale wszędzie, aby manifestować swoją wiarę i miłość do Jezusa, który powiedział „ kto przyzna się do mnie przed ludźmi do tego ja przyznam się przed moim Ojcem”. Proszę o udział poczty sztandarowe. Tradycyjnie proszę naszych strażaków o poniesienie baldachimu. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w łączności ze Mszą św. Mam nadzieję, że Pan Jezus przejdzie bardzo uroczyście drogami naszej parafii i ześle obfite błogosławieństwo.  

6. Polecam kolejny numer Niedzieli  i Jasia.  Niech ta lektura pomoże nam z odwagą kroczyć przez życie za Eucharystycznym Jezusem.

7. W dniach 22-24 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy u Hani i Kamili Pierzchalskiej. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

8. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

9. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30 do 17.00. W piątek rozpoczynamy czerwiec wiec zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ.

10. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 9.00  na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem by uczcić Niepokalane Serce Maryi i wyprosić potrzebne łaski.

11. Zapowiedzi przedślubne: Emilia Maćkowska z Brąchnowa i Cezary Zalech z Browiny   oraz Agnieszka Powaszyńska z Chełmży i Arkadiusz Sawicki z Chełmży – zapowiedź druga.

12. W poniedziałek o godz. 11.00  odbędzie się pogrzeb + Mieczysława Kukowskiego z Warszewic  lat 90. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie……….                                   

INTENCJE  MSZALNE

Uroczystość  Trójcy Przenajświętszej  – 27  maja  2018 r.

7.45. +Zygmunt i Febronia Lewandowscy oraz +Marek Rybicki 

10.30. +Teresa i Franciszek Kowalscy z okazji Dnia Matki i Ojca

12.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Jerzego Pszenicznego  z okazji 80 –tej rocznicy urodzin

Poniedziałek  (28. 05)  – godz. 17.00

+ Ludwikę i Konstantego Kotkiewicz i zm. z rodziny Kotkiewicz

Wtorek (29.05)  godz. 17.00

+ Bronisławę w rocznicę śmierci i Ignacego Szopa

Środa (30.05)

godz. 16.30. Różaniec

godz. 17.00. + Krystyna Skiba w 14 rocznicę śmierci

Czwartek (31.05) – Boże Ciało

godz. 8.00. + Gertruda

godz. 10.00 – za parafian

Piątek (1.06)  – godz. 17.00

+ Leszek Matłosz  z okazji imienin

Sobota  (2.06)  godz. 10.00

O miłość naszej parafii do NSPJ, o potrzebne łaski dla rolników i ducha wiary dla młodzieży

IX Niedziela zwykła – 3 czerwca  2018 r.

7.45. +Teresa Kamińska w 5 rocznicę śmierci 

10.30. + Bożena i Konrad Przybyszewscy

12.00. + Józef Jeliński z okazji urodzin