Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość Trójcy Przenajświętszej (27 maja 2018) – Warszewice

1. Dzisiejszą niedzielą  kończymy czas  Komunii św. wielkanocnej. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z daru Sakramentu Pokuty i Eucharystii!

2. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa majowe, codziennie  o godz. 19 przy kaplicy MB.

3. We wtorek  po Majowym odbędzie się próba dla dziewcząt, które będą sypały kwiatki,  dawały sygnały dzwonkiem oraz pomagały  podczas procesji Bożego Ciała. Proszę wszystkich o pomoc w zbieraniu  kwiatów do sypania. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

4. W środę po Majowym obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów oraz ministrantów i kandydatów na ministranta!

5. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. będą o godz.12.00, po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz przy posesji p. Bajerskiej – o przygotowanie proszę Rodziny od państwa Hopke do p. Pleskot. Drugi ołtarz przy sklepie państwa Szatkowskich- o przygotowanie proszę najbliższych sąsiadów i mieszkańców  ul. Ks. Inf. Groszkowskiego.  Trzeci ołtarz przy blokach – proszę o przygotowanie Rodziny dzieci I Komunijnych. Czwarty ołtarz przy grocie MB – tradycyjnie przygotowują Pannie z Żywego Różańca.   Proszę serdecznie o udekorowanie okien naszych domów, nie tylko tam gdzie przechodzi procesja, ale wszędzie, aby manifestować swoją wiarę i miłość do Jezusa, który powiedział „ kto przyzna się do mnie przed ludźmi do tego ja przyznam się przed moim Ojcem”. Proszę o udział poczty sztandarowe. Tradycyjnie proszę Pana Sołtysa o wskazanie panów do poniesienia baldachimu. Mam nadzieję, że Pan Jezus przejdzie bardzo uroczyście drogami naszej parafii i ześle obfite błogosławieństwo.  

6. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Niech ta lektura pomoże nam z odwagą kroczyć przez życie za Eucharystycznym Jezusem.

7. W dniach 22-24 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy u Hani i Kamili Pierzchalskiej. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

8. Panie z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

9. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.15 do 17.45. W piątek rozpoczynamy czerwiec wiec zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ.

10. Zapowiedzi przedślubne: Emilia Maćkowska z Brąchnowa i Cezary Zalech z Browiny   oraz Agnieszka Powaszyńska z Chełmży i Arkadiusz Sawicki z Chełmży – zapowiedź druga.

11. W poniedziałek o godz. 11.00  odbędzie się pogrzeb + Mieczysława Kukowskiego z Warszewic  lat 90. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie……….    

12. Msze św. czwartek o godz. 12.00 i  w  piątek o godz. 18.00.