Ogłoszenia duszpasterskie na IX niedzielę zwykłą (3 czerwca 2018) – Biskupice

1. Trwa oktawa Bożego Ciała, na którą gorąco zapraszam. Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim za udział w procesji, a szczególnie dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków. Dziękuję naszym dekoratorkom za piękne udekorowanie naszego kościoła! Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Pragnę również podziękować za noszenie baldachimu, feretronów i  sztandarów. Bóg zapłać!  Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji za miłość do Jezusa Eucharystycznego! W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła.  Jest to jednocześnie I czwartek miesiąca, będziemy szczególnie prosić o nowe powołania do stanu duchownego.

2. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszego kościoła w Warszewicach. Nie obowiązuje post piątkowy. Odpust w Warszewicach odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.  W związku z tym Msze św. w Biskupicach będą w przyszłą niedzielę o godz. 8.00  i 10.00.

3. W piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek o godz. 8.30. 

4. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa czerwcowe, codziennie w łączności ze Mszą św. o  godz. 17.00, by dziękować NSPJ za zdroje łask płynących z Jego Najświętszego Serca.

5. Bardzo serdecznie dziękuję p. Karolowi i Grzegorzowi oraz  Filipowi za wykoszenie i zebranie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

6. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

7. Bardzo serdecznie dziękuję p. Markowi Cichorackiemu za wywiezienie nieczystości. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

8. Bardzo serdecznie dziękuję p. Melanii i Elżbiecie Gajtkowskim oraz Czesławie Syrockiej  za  girlandy zdobiące nasz kościół  i wianki dla dzieci I Komunijnych.  Gorące Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Naszym kochanym dekoratorkom dziękuję za przygotowaną dekorację na nabożeństwa ku czci NSPJ. Bóg zapłać!

9. Bardzo serdecznie dziękuję panom: Dariuszowi Syrockiemu, Grzegorzowi Ostrowskiemu, Witkowi Borek, Andrzejowi Sowa oraz naszemu  diakonowi Mariuszowi za rozwiezienie i wyrównanie ziemi wokół chodników przy kościele. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

10. W dniach 23-25 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy u Hani i Kamili  Pierzchalskich.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Angelika Witkowska z Brąchnowa  i Andrzej Miłosz z Kończewic –  zapowiedź  pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

12. Do wtorku proszę , aby osoby które wylosowały los na darmowe wakacje potwierdziły uczestnictwo dostarczając swoje dane. Brak zgłoszenia będzie oznaczać rezygnację.

13. W piątek o godz. 19.30 obowiązkowe spotkanie KSM-u.

14.  Dziś Święto Dziękczynienia. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej.

INTENCJE  MSZALNE

IX   Niedziela zwykła – 3 czerwca  2018 r.

7.45. + Teresa Kamińska w 5 rocznicę śmierci 

10.30. + Bożena i Konrad Przybyszewscy

10.30  – O bł. Boże i dary Ducha św. dla Mikołaja Kowalskiego z okazji 18 – tych urodzin

12.00. + Józef Jeliński z okazji urodzin

Poniedziałek  (4. 06)  – godz. 17.00

+  Konstancja, Jan, Teresa, Stanisław i Franciszek Podwojscy

Wtorek (5.06)  godz. 17.00

+ Grażyna i Kazimierz Szymańscy

Środa (6.06)

godz. 16.30. Różaniec

godz. 17.00. + Rozalia, Franciszek i Józef Lewandowscy i Rodzeństwo

Czwartek (7.06) –godz. 17.00

+ Jadwiga Biegalska  – z okazji minionego Dnia Matki

Piątek (8.06)  – godz. 17.00

 + Stefan Szreder i zm. z rodziny Szreder i Okońskich

Sobota  (9.06)  godz. 9.30

+ Lech Noworacki , Marta Byszewska, Andrzej i Władysław Ferenc oraz rodzice Górscy

X   Niedziela zwykła – 10 czerwca  2018 r.

8.00. + Józef Kowalski w 2. rocznicę śmierci 

10.00. + Waldemar w 22 r. śm. i Marcin Syroccy

12.00 – ODPUST w WARSZEWICACH