Ogłoszenia duszpasterskie na IX niedzielę zwykłą (3 czerwca 2018) – Warszewice

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim za udział w procesji, a szczególnie dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków. Dziękuję naszej Dekoratorce za piękne udekorowanie naszego kościoła! Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Pragnę również podziękować za noszenie baldachimu i  sztandarów. Bóg zapłać!  Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji za miłość do Jezusa Eucharystycznego! W piątek na zakończenie oktawy tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła.

2. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszego kościoła w Warszewicach. Nie obowiązuje post piątkowy. Odpust w Warszewicach odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. – Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. profesor Józef Dębiński.  W związku z tym Msze św. w Biskupicach będą w przyszłą niedzielę o godz. 8.00  i 10.00.

3. W piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek o godz. 8.30.

4. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa czerwcowe w łączności ze Mszą św. o  godz. 18.00, by dziękować NSPJ za zdroje łask płynących z Jego Najświętszego Serca.

5. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

6. W dniach 23-25 czerwca odbędzie się pielgrzymka śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy u Hani i Kamili  Pierzchalskich.

7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Angelika Witkowska z Brąchnowa  i Andrzej Miłosz z Kończewic –  zapowiedź  pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

8. Do wtorku proszę , aby osoby które wylosowały los na darmowe wakacje potwierdziły uczestnictwo dostarczając swoje dane. Brak zgłoszenia będzie oznaczać rezygnację.

9. W piątek o godz. 19.30 obowiązkowe spotkanie KSM-u.

10. Dziś Święto Dziękczynienia. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na dokończenie budowy świątyni Opatrzności Bożej.

11. Msze św. w środę i piątek o godz. 18.00.