Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą i uroczystość św. Jana Chrzciciela (24 czerwca 2018) – Biskupice

1. Dziś Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela  w Świerczynkach – suma o godz. 12.00, ks. Piotr zaprasza.

2. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych. Niech  lektura prasy katolickiej pomnaża dobro w naszych sercach i mądrość w umysłach.

3. Zapraszam  na Nabożeństwa Czerwcowe  w łączności ze Mszą św. o godz. 17.00.

4. W środę przypada Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy- głównej patronki naszej Toruńskiej Diecezji – polecajmy całą naszą diecezję z ks. Biskupami  opiece MBNP. Natomiast w piątek Uroczystość św. Apostołów Piotr i Pawła – dzień szczególnej modlitwy za Papieża. Nie obowiązuje post piątkowy.

5. W piątek  o godz. 19.30 zapraszam na spotkanie  wszystkich działających w grupach i stowarzyszeniach parafialnych. Podsumujemy miniony rok formacyjny dzieląc się radością przy pieczonych kiełbaskach, za które serdecznie dziękuję p. Agacie i Marcinowi Banasik.

6. Bardzo serdecznie dziękuję p. Monice i Markowi Cichorackim oraz p. Cecylii Borek z rodziną za ofiarę na chodniki na cmentarzu. Bóg zapłać za dar serca. p. Tomaszowi Sowie serdecznie dziękuję za ofiarowane płyty na chodnik na cmentarzu. Bóg zapłać za dar serca. Przypominam, że pomniki na cmentarzu należy ubezpieczyć indywidualnie.

7. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

8. W Hartowcu odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży w dniach 19 – 22 Lipca. Zachęcam młodzież do uczestnictwa. Szczegóły na plakacie w kruchcie.                   

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Krystian Sawicki z Brąchnowa i Adrianna Martewicz  z Ostaszewa oraz Arkadiusz Pawlik z Warszewic i Maria Schwarz z Bydgoszczy – zapowiedź  druga , a także Joanna Zyblewska z Warszewic i Kamil Miszkurka z Warszewic oraz Justyna Siuda z Fordonu i Sławomir Michalak z Górska, jak również Agnieszka Kowalska z Włocławka i Jarosław Błażejczyk z Brąchnowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

XII   Niedziela zwykła – 24 czerwca  2018 r.

7.45. + Wioletta i Stanisław Blachowscy oraz Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron 

10.30 – Z podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Gabrieli Kazanieckiej z okazji urodzin

12.00 – Z  podz. za otrzymane łaski z prośba o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Eweliny i Mateusza Graczyk z okazji 1 rocznicy małżeństwa

Poniedziałek  (25. 06)  – godz. 17.00

+Grzegorz Blachowski i zm. z rodziny  oraz +Klara Dybowska

Wtorek (26.06) – godz. 17.00

+ Mirosław Dynasiński  w 30 dniu po pogrzebie

Środa (27.06)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. + Michał Piotrowski  i + Grażyna Krzywdzińska w 8 r. śm.

Czwartek (28.06) – godz. 17.00

O bł. Boże i opiekę MB dla rodziny Paciorek z okazji 15. rocznicy ślubu

Piątek (29.06)

godz. 16.30  – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00 + Gertruda i Jan Gumowscy oraz +Gertruda i Seweryn Mięsikowscy

Sobota  (30.06)

godz. 13.00 – Msza chrzcielna Kacpra Kowalskiego

godz. 16.00 – Msza św. ślubna: Natalia Piątkowska i Bartosz Spieczyński

XIII   Niedziela zwykła – 1 lipca  2018 r.

7.45. + Bernard Gajtkowski oraz + Rodzice Kotkiewicz

10.30. + Cecylia i Franciszek Pawlikowscy i zm. z rodziny Pawlikowskich

12.00. + Edward Streich  oraz  +Marcin i Waldemar Syroccy