Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą i uroczystość św. Jana Chrzciciela (24 czerwca 2018) – Warszewice

1. Dziś Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela  w Świerczynkach – suma o godz. 12.00, ks. Piotr zaprasza.

2. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech  lektura prasy katolickiej pomnaża dobro w naszych sercach i mądrość w umysłach.

3. Zapraszam  na Nabożeństwa Czerwcowe  w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.

4. W środę przypada Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy- głównej patronki naszej Toruńskiej Diecezji – polecajmy całą naszą diecezję z ks. Biskupami  opiece MBNP. Natomiast w piątek Uroczystość św. Apostołów Piotr i Pawła – dzień szczególnej modlitwy za Papieża. Nie obowiązuje post piątkowy.

5. W piątek  o godz. 19.30  zapraszam na spotkanie  wszystkich działających w grupach i stowarzyszeniach parafialnych. Podsumujemy miniony rok formacyjny dzieląc się radością przy pieczonych kiełbaskach, za które serdecznie dziękuję p. Agacie i Marcinowi Banasik. Bóg zapłać za dar serca.

6. Panie z Żywego Różańca  proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

7. W Hartowcu odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży w dniach 19 – 22 Lipca. Zachęcam młodzież do uczestnictwa. Zapisy u mnie osobiście.                

8.  Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Krystian Sawicki z Brąchnowa i Adrianna Martewicz  z Ostaszewa oraz Arkadiusz Pawlik z Warszewic i Maria Schwarz z Bydgoszczy – zapowiedź  druga , a także Joanna Zyblewska z Warszewic i Kamil Miszkurka z Warszewic oraz Justyna Siuda z Fordonu i Sławomir Michalak z Górska, jak również Agnieszka Kowalska z Włocławka i Jarosław Błażejczyk z Brąchnowa – zapowiedź pierwsza. Kto zna przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

9. Zapraszam serdecznie do pomocy przy zakładaniu podświetlenia naszego kościoła  w czwartek o godz. 18.00. Mam nadzieję, że popada deszcz i umożliwi prace. Przy tej okazji serdecznie dziękuje za ofiarę na podświetlenie kościoła p. Ewie Owczarczyk oraz p. Katarzyńskim. Bóg zapłać za dar serca.

10. Msze św. w środę i piątek o godz. 18.00