Ogłoszenia duszpasterskie na XV niedzielę zwykłą (15 lipca 2018) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej. Dziękuję za ofiarność!

2. Za  tydzień przypada nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny. Suma odpustowa o godz. 12.00, której będzie przewodniczył  ks. prof. Jan Perszon. Podczas odpustu p. Wojciech tradycyjnie będzie miał stoisko ze słodyczami, ze sprzedaży których część dochodu przeznacza  na cele parafialne. Zapraszam serdecznie do duchowego przygotowania się do Odpustu przez sakramentalną spowiedź w sobotę  od godz. 18.00 do 19.00.

3. W sobotę o godzinie 19.00 –  Msza św. wigilijna z procesją. Na tę Mszę św. zapraszam szczególnie wszystkich chorych, którzy tylko mogą przybyć. Proszę najbliższych oraz sąsiadów o pomoc w dotarciu do kościoła.  Udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Lourdzkie Najświętszym Sakramentem.

4. Polecam  kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej , aby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

5. W czwartek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek od godz. 8.30.

6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Adam Malinowski z Warszewic i Natalia Sawicka z Czerska Świeckiego – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

7. Bardzo serdecznie proszę osoby, które zapisały się lub które chciałyby polecieć do Ziemi św. , aby w tym tygodniu uzupełniły potrzebne dane takie jak: seria i numer paszportu, jego datę wydania czy ważności.  Przypominam, że mamy jeszcze kilka miejsc wolnych w samolocie więc chętnych zapraszam do pielgrzymowania w dniach 20 – 27 listopada

8. Msze św. w tym tygodniu w środę i piątek o godz. 18.00.

9. Zaproszenie na Festyn Rodzinny w przyszłą niedzielę od godz. 17.00 organizowany przez Sołectwa, KGW i OSP  Biskupic i Brąchnowa.