Ogłoszenia duszpasterskie na odpust parafialny św. Marii Magdaleny (22 lipca 2018) – Biskupice

1. Dziś przeżywamy nasz doroczny Odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny patronki naszej parafii. Pozdrawiam wszystkich pielgrzymów przybyłych na naszą uroczystość i życzę, aby św. M. Magdalena wyjednała wam Boże błogosławieństwo na czas wypoczynku i pracy. Wszystkim zaś moim parafianom, dziękuję za wszelką pomoc i wielką życzliwość jakiej doświadczam  posługując w tej wspólnocie od 13 lat. Bóg zapłać!  Szczególne słowa wdzięczności kieruję do ks. prof. Jana Perszona, któremu bardzo serdecznie dziękuję za przewodniczenie dzisiejszej uroczystości, krzepiące Słowo Boże i wniesioną radość do naszej parafialnej wspólnoty! Bóg zapłać! Słowa wdzięczności kieruję do ks. dr Andrzeja Kowalskiego – ojca duchownego w naszym WSD w Toruniu,   za posługę w konfesjonale, sprawowaną  Eucharystię w intencji naszych drogich chorych oraz ,   za wygłoszone  Słowo Boże. Bóg zapłać za uświetnienie naszego  odpustu i życzymy, aby św. M. Magdalena wypraszała łaskę u Pana na dalszą służbę kapłańską . Dziękuję ks.  Wacławowi i Sławomirowi za posługę w konfesjonale oraz wszystkim kapłanom naszego dekanatu  z ks. dziekanem Rajmundem na czele za obecność na naszej uroczystości. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy! Wszystkich kapłanów zapraszam na obiad do plebanii, który został przygotowany z ofiarowanych darów przez parafian, którym serdecznie dziękuje za dary serca!

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś o godz. 17.00  rozpocznie  się festyn rodzinny. Wszystkich serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych nagród i dobrą zabawę! Główna nagroda  to tradycyjnie rower  i inne!  Będzie więc wiele  dobrej zabawy  oraz  różne atrakcje dla dzieci i starszych!

3. W poniedziałek przypada święto św. Brygidy – patronki Europy, a w środę przypada święto św.  Jakuba Ap. i św. Krzysztofa patrona kierowców – po Mszy św. o godz. 17.00 –  poświęcenie pojazdów. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek w ramach akcji „ 1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

4. W czwartek przypada  liturgiczne wspomnienie świętych Anny i Joachima – rodziców NMP. Będziemy się modlić o świętość naszych rodzin, a szczególnie za nasze  babcie i dziadków.

5. Polecam kolejny numer Niedzieli. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby pogłębiać jedność i umacniać swoją wiarę.

6. Zachęcam serdecznie młodzież i nie tylko do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – jako wyraz naszej miłości do MB  Królowej Polski. Osoby, które chciałyby wesprzeć pielgrzymów bo sami iść nie mogą proszę o zgłoszenie się do mnie osobiście. Jednocześnie osoby, które potrzebują wsparcia także proszę o kontakt ze mną.

7.  Bardzo serdecznie dziękuję p. Markowi Cichorackiemu za okazaną pomoc. Bóg zapłać  za poświęcony czas, środki i siły. Serdecznie dziękuję p. Karolowi i Filipowi Mądzielewskim oraz p. Maciejowi Kardach za wykoszenia i zebranie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Bardzo serdecznie dziękuję naszym kochanym Dekoratorkom za przystrojenie naszego kościoła na naszą doroczną uroczystość odpustową. Bóg zapłać! Dziękuje również dziewczynkom sypiącym kwiaty. Bóg zapłać za waszą miłość do Pana Jezusa!

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Adam Malinowski z Warszewic i Natalia Sawicka z Czerska Świeckiego – zapowiedź druga  oraz Kamila Maria Pierzchalska z Brąchnowa i Łukasz Markiewicz z Torunia – zapowiedź pierwsza.  Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

Odpust Parafialny ku czci św. M. Magdaleny – 22  lipca  2018 r.

9.00. + Za zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii

12.00. 1/ W intencji Parafian

             2/ +Marian Kowalski w 8 r. śm.

             3/ + Natalia i Henryk Mądraszewscy oraz +Irena, Tadeusz i Marzena Pawlikowscy

Poniedziałek  (23. 07)  – godz. 17.00

+ Stefan  Kowalski  – int. od ZP  Rzymkowscy

Wtorek (24.07)  godz. 17.00

+ Tadeusz Iwicki –int.  od ZP Sotor z Torunia

Środa (25.07)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. + Anna, Józef i Marianna Holak

Czwartek (26.07) – godz. 17.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB  w 11. r. ślubu  Bogumiły i Michała Grabowskich

Piątek (27.07)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. + Mirosława  Kozimor oraz  Maryla i Tadeusz Ordon

Sobota  (28.07)  – nie ma Mszy św.

XVII   Niedziela zwykła – 15 lipca  2018 r.

7.45. + Marian Łuczak w 2. rocznicę śmierci 

10.30. + Małgorzata Dobrzalska w 6. rocznicę śmierci

12.00. + Szczepan i Władysława Przybyszewscy oraz Jan i Władysława Chejda