Ogłoszenia duszpasterskie na odpust parafialny św. Marii Magdaleny (22 lipca 2018) – Warszewice

1. Dziś przeżywamy nasz doroczny Odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny patronki naszej parafii. Suma Odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. prof. Jana Perszona.

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś o godz. 17.00 w Biskupicach  rozpocznie  się festyn Rodzinny. Wszystkich serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych nagród i dobrą zabawę! Główna nagroda  to tradycyjnie rower  i inne!  Będzie więc wiele  dobrej zabawy  oraz  różne atrakcje dla dzieci i starszych!

3. W poniedziałek przypada święto św. Brygidy – patronki Europy, a   w środę    przypada święto św.  Jakuba Ap. i św. Krzysztofa patrona kierowców – po Mszy św. o godz. 18.00 –  poświęcenie pojazdów. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek w ramach akcji „ 1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

4. W czwartek przypada  liturgiczne wspomnienie świętych Anny i Joachima – rodziców NMP. Będziemy się modlić o świętość naszych rodzin, a szczególnie za nasze  babcie i dziadków.

5. Polecam kolejny numer Niedzieli. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby pogłębiać jedność i umacniać swoją wiarę.

6. Zachęcam serdecznie młodzież i nie tylko do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – jako wyraz naszej miłości do MB  Królowej Polski. Osoby, które chciałyby wesprzeć pielgrzymów bo sami iść nie mogą proszę o zgłoszenie się do mnie osobiście. Jednocześnie osoby, które potrzebują wsparcia także proszę o kontakt ze mną.

7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Adam Malinowski z Warszewic i Natalia Sawicka z Czerska Świeckiego – zapowiedź druga  oraz Kamila Maria Pierzchalska z Brąchnowa i Łukasz Markiewicz z Torunia – zapowiedź pierwsza.  Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie.

8. Msza św. w tym tygodniu w środę o godz. 18.00 z poświęceniem pojazdów.