Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą (29 lipca 2018) – Biskupice

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. zbiórka do puszek w ramach akcji „1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

2. W tym tygodniu przypada  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się szczególnie o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne także z naszej parafii! W I piątek wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30 do 17.00.

3. W I sobotę zapraszam o godz. 17.00 wraz z Rodziną Fatimską na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, aby dziękować Niep. Sercu Maryi za otrzymane łaski – szczególnie za dobrą pogodę na żniwa,  i prosić o dalszą opiekę.

4. W sobotę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona  proboszczów. Proszę serdecznie o modlitwę w mojej intencji, bym mógł jak najlepiej wypełnić moje zadania.  Z góry serdecznie dziękuję!

5. W sobotę o godz. 8.30 jedziemy z doroczną pielgrzymką Żywego Różańca do Lisewa. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przed kościołem. Poszczególne Róże proszę serdecznie o pamięć, że jesteśmy przyjaciółmi WSD w Toruniu.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie ku czci Przemienienia Pańskiego. Ks. Wacław zaprasza.

7. Polecam  kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych..  Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać i pomnażać dobro w swym sercu.

8. Zachęcam serdecznie młodzież i nie tylko do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – jako wyraz naszej miłości do MB  Królowej Polski. Osoby, które chciałyby wesprzeć pielgrzymów bo sami iść nie mogą proszę o zgłoszenie się do mnie osobiście. Jednocześnie osoby, które potrzebują wsparcia także proszę o kontakt ze mną.

9. Osoby jadące do Ziemi Świętej, które jeszcze nie podały szczegółowych danych, proszę aby dokonały tego w tym tygodniu. W przeciwnym wypadku  będą musiały zapłacić więcej za bilety lotnicze.

10. Osoby, które mają zbędne meble kuchenne proszę serdecznie o kontakt. Jest również prośba o podarowanie sprawnego roweru. Kto może i chciałby pomóc proszę o kontakt.

11. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do uświetnienia  naszego Odpustu. Bóg zapłać za dar serca. Dziękuje również organizatorom Festynu Rodzinnego, którzy przekazali na chodniki  2500 zł. Organizatorom i wszystkim, którzy wzięli udział składam serdeczne Bóg zapłać!                                       

12. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Kamila Maria Pierzchalska z Brąchnowa i Łukasz Markiewicz z Torunia – zapowiedź druga.  Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

13. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się w Brąchnowie przy figurze MB uroczyste poświęcenie pamiątkowej tablicy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która została Ufundowana przez mieszkańców Brąchnowa. Po poświęceniu p. Sołtys Adam zaprasza na Agapę.

14. W sobotę odbył się pogrzeb + Feliksa Pokorskiego z Brąchnowa – lat 84, a w poniedziałek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb + Ludwik z Brąchnowa lat 90. Rodzinom zmarłych składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie……..

INTENCJE  MSZALNE

XVII   Niedziela zwykła – 29 lipca  2018 r.

7.45. + Marian Łuczak w 2. rocznicę śmierci 

10.30. + Małgorzata Dobrzalska w 6. rocznicę śmierci

12.00. + Szczepan i Władysława Przybyszewscy oraz Jan i Władysława Chejda

Poniedziałek  (30. 07)  – godz. 17.00

+ Radek Socha w dniu urodzin

Wtorek (31.07)  godz. 17.00

+ Jan w r. śm i Helena Kaźmierek

Środa (1.08)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. + Alfons Brzoska w 8 r. śm. i zm. z Rodziny

Czwartek (2.08) – godz. 17.00

O nowe powołania do stanu duchownego

Piątek (3.08)

godz. 16.30  – Adoracja Najświętszego Sakramentu

 godz. 17.00. + Mirosław Dynasiński – int. od rodzin Mantrybów i Dadasów

Sobota  (4.08) 

godz. 16.00 – Msza św. ślubna: Emilia Maćkowska – Cezary Zalech

godz. 18.00 – O dar trzeźwości dla wszystkich parafian, o wyzwolenie z nałogów wszystkich uzależnionych oraz o bł. Boże dla naszej Ojczyzny.

XVIII   Niedziela zwykła – 5 sierpnia  2018 r.

7.45. + Jadwiga Cichoracka w 1. rocznicę śmierci 

10.30. + Teresa i Franciszek Kowalscy

12.00. + Janina i Feliks Noworaccy oraz +Stefan Lewandowski