Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą (29 lipca 2018) – Warszewice

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. zbiórka do puszek w ramach akcji „1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

2. W tym tygodniu przypada  I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się szczególnie o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne także z naszej parafii! W I piątek wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 17.45 do 18.15.

3. W sobotę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona  proboszczów. Proszę serdecznie o modlitwę w mojej intencji, bym mógł jak najlepiej wypełnić moje zadania.  Z góry serdecznie dziękuję!

4. W sobotę o godz. 8.30 jedziemy z doroczną pielgrzymką Żywego Różańca do Lisewa. Wyjazd o godz. 8.30 z parkingu przed kościołem. Poszczególne Róże proszę serdecznie o pamięć, że jesteśmy przyjaciółmi WSD w Toruniu.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie ku czci Przemienienia Pańskiego. Ks. Wacław zaprasza.

6. Polecam  kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać i pomnażać dobro w swym sercu.

7. Zachęcam serdecznie młodzież i nie tylko do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – jako wyraz naszej miłości do MB  Królowej Polski. Osoby, które chciałyby wesprzeć pielgrzymów bo sami iść nie mogą proszę o zgłoszenie się do mnie osobiście. Jednocześnie osoby, które potrzebują wsparcia także proszę o kontakt ze mną.

8. Osoby jadące do Ziemi Świętej, które jeszcze nie podały szczegółowych danych, proszę aby dokonały tego w tym tygodniu. W przeciwnym wypadku będą musiały zapłacić więcej za bilety lotnicze.

9. Osoby, które mają zbędne meble kuchenne proszę serdecznie o kontakt. Jest również prośba o podarowanie sprawnego roweru. Kto może i chciałby pomóc proszę o kontakt.

10. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do uświetnienia  naszego Odpustu. Bóg zapłać za dar serca. Dziękuje również organizatorom Festynu Rodzinnego, którzy przekazali na chodniki  2500 zł. Organizatorom i wszystkim, którzy wzięli udział składam serdeczne Bóg zapłać!                                       

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć : Kamila Maria Pierzchalska z Brąchnowa i Łukasz Markiewicz z Torunia – zapowiedź druga.  Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się w Brąchnowie przy figurze MB uroczyste poświęcenie pamiątkowej tablicy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która została Ufundowana przez mieszkańców Brąchnowa. Po poświęceniu p. Sołtys Adam zaprasza na Agapę.

13. W sobotę odbył się pogrzeb + Feliksa Pokorskiego z Brąchnowa – lat 84, a w poniedziałek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb + Ludwik z Brąchnowa lat 90. Rodzinom zmarłych składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie……..

14. Msze św. w środę o godz. 18.00 i w piątek o godz. 18.15.