Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą (5 sierpnia 2018) – Biskupice

1. Dziś  o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie ku czci Przemienienia Pańskiego. Ks. Wacław zaprasza.

2. Także dziś  o godz. 18.00 odbędzie się w Brąchnowie przy figurze MB uroczyste poświęcenie pamiątkowej tablicy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która została ufundowana przez mieszkańców Brąchnowa. Po poświęceniu p. Sołtys Adam zaprasza wraz z organizatorami  na Agapę.

3. Jutro święto Przemienia Pańskiego – zapraszam do wspólnej modlitwy o dar przemiany naszych serc na wzór Serca Jezusowego.

4. W czwartek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża patronki Europy. Prośmy za Jej przyczyną o powrót Europy do swych chrześcijańskich korzeni.

5. Polecam  kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i rozwijać postawę miłosierdzia o co apeluje papież Franciszek.

6. Trwa piesza pielgrzymka do Częstochowy. Pamiętajmy w swoich modlitwach o pielgrzymach szczególnie z naszej parafii.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na kościół rodzinie Engelmóer oraz nowożeńcom: Emilii i Cezaremu Zalech. Bóg zapłać za dar serca. Ofiary te przeznaczymy na dokończenie prac przy nowej łazience, którą tworzymy w przybudówce starej plebani, która zastąpi stojące przy cmentarzu szalety.

8. Panu Karolowi Mądzielewskiemu wraz z pomagającymi serdecznie dziękuję za wykoszenie i zebranie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

9. Od wczoraj rozpoczęła  się w całej Polsce akcja 100 dni abstynencji na stu lecie niepodległości. Zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji. Stosowny plakat w kruchcie kościoła.

10. Panu Zbyszkowi Łuczak dziękuję za ofiarowany rower. Bóg zapłać za dar serca. Potrzebna jest jeszcze wersalka i telewizor. Chętnych darczyńców  proszę o kontakt ze mną.

XVIII   Niedziela zwykła – 5 sierpnia  2018 r.

7.45. + Jadwiga Cichoracka w 1 rocznicę śmierci

10.30. + Teresa i Franciszek Kowalscy

12.00. + Janina i Feliks Noworaccy oraz +Stefan Lewandowski

Poniedziałek  (6. 08)  – godz. 17.00

+ Grzegorz i Andrzej Blachowscy i zm. z Rodziny oraz +Klara Dybowska

Wtorek (7.08)  godz. 17.00

+ Irena w 30 r. śmierci i Kazimierz Wilczek

Środa (8.08)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. + Jan, Anna i Stefania Lewandowscy i zmarłe Rodzeństwo

Czwartek (9.08) – godz. 17.00

+ Józef i Maria Kościelscy

Piątek (10.08)

godz. 16.30  – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00. + Ignacy w rocznicę śmierci i Bronisławę Szopa

Sobota  (11.08)  godz. 16.00 – Warszewice

Msza św. ślubna:  Powaszyńska Agnieszka – Sawicki Arkadiusz

XIX   Niedziela zwykła – 12 sierpnia  2018 r.

7.45. + Ludwikę i Konstantego Kotkiewicz i zmarli z rodziny Ryńskich

10.30. + Marian Kowalski, Rodzice Mądrzejewscy i zm. z rodziny Reszkowskich