Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą (5 sierpnia 2018) – Warszewice

1. Dziś  o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie ku czci Przemienienia Pańskiego. Ks. Wacław zaprasza.

2. Także dziś  o godz. 18.00 odbędzie się w Brąchnowie przy figurze MB uroczyste poświęcenie pamiątkowej tablicy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, która została ufundowana przez mieszkańców Brąchnowa. Po poświęceniu p. Sołtys Adam zaprasza wraz z organizatorami  na Agapę.

3. Jutro święto Przemienia Pańskiego – zapraszam do wspólnej modlitwy o dar przemiany naszych serc na wzór Serca Jezusowego.

4. W czwartek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża patronki Europy. Prośmy za Jej przyczyną o powrót Europy do swych chrześcijańskich korzeni. 

5. Polecam  kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i rozwijać postawę miłosierdzia o co apeluje papież Franciszek.

6. Trwa piesza pielgrzymka do Częstochowy. Pamiętajmy w swoich modlitwach o pielgrzymach szczególnie z naszej parafii.

7. Od wczoraj rozpoczęła  się w całej Polsce akcja 100 dni abstynencji na stu lecie niepodległości. Zachęcam do wzięcia udziału w tej akcji.

8. Panu Zbyszkowi Łuczak dziękuję za ofiarowany rower. Bóg zapłać za dar serca. Potrzebna jest jeszcze wersalka i telewizor. Chętnych darczyńców  proszę o kontakt ze mną.

9. P. Maciejowi Walter bardzo serdecznie dziękuję za zamontowanie elektronicznego sterownika oświetlenia naszego kościoła. Bóg zapłać za bezinteresowną i ochoczą pomoc.

10. Msze św. w tym tygodniu w środę i piątek o godz. 18.00.