Ogłoszenia duszpasterskie na XXV niedzielę zwykłą (23 września 2018) – Warszewice

1. W piątek o godz. 20.00 zapraszam do Biskupic na Apel Jasnogórski, który zapoczątkowaliśmy przed dwoma laty dziękując za dar peregrynacji Cudownego obrazu MBCZ oraz za Rok Miłosierdzia.

2. W piątek  na godz. 19.15  zapraszam młodzież na spotkanie KSM-u.

3. W sobotę przypada liturgiczne święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Czytajmy prasę katolicką, aby wzrastać w miłosierdziu bo miłosierni miłosierdzia dostąpią!

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. jesienna zbiórka do puszki na działalność Caritas naszej diecezji, która ma pod opieką 18.000 tysięcy ludzi. Już dziś składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.

6. III GWIAŹDZISTA PROCESJA RÓŻAŃCOWA 

Wzorem ubiegłych lat z inspiracji Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy do podjęcia tzw. Gwiaździstej Procesji Różańcowej w dniu 6 lub 7 października br.        

Chcemy wyjść na ulice naszych miejscowości z różańcem w ręku i pod przewodnictwem Maryi walczyć o naszą Ojczyzną i Kościół wzorem wielu różańcowych procesji organizowanych przez papieży i biskupów w trudnych okolicznościach życia kościelnego, czy też epidemii nękających Europę. To wezwanie, aby przeciwstawiać się pokojowo z Maryją złu, które kąsa ojczyznę i Kościół. 

Zachęcamy do organizowania modlitwy różańcowej nie tylko w naszych świątyniach, ale i na ulicach naszych miejscowości. W Toruniu zapraszamy m.in. do wspólnego różańca świętego 6 października (sobota) wraz ze wspólnotą seminaryjną przy Studenckim Klubie „Od Nowa” o godz. 12.

ks. dr Andrzej Kowalski
Koordynator wspólnot
Odnowy w Duchu Świętym

W związku z tą akcją zapraszam Panie Zelatorki Żywego Różańca na spotkanie do plebani w poniedziałek o godz. 17.30.

7. Msze św. w środę i piątek o godz. 18.00