Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą (7 października 2018) – Biskupice

1. Przed 40 laty radowaliśmy się wyborem kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Od 18 lat obchodzimy ten dzień jako Dzień Papieski. Z wiarą pragniemy nieść w życie to czego nas nauczył, a więc prawdę, nadzieję, odwagę wiary i miłość do Boga i człowieka.  W przyszłą niedzielę nasza młodzież z KSM-u będzie zbierać ofiary na Fundusz Papieski – czyli stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Za złożone ofiary już bardzo dziękuję!

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś o godz. 18.30 zapraszam na procesję gwiaździstą w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zabierzmy z sobą lampiony, Sztandar Żywego Różańca, Różaniec Wspólnotowy i radość wiary, którą chcemy manifestować wraz z całą Polską.

3. Jutro o godz. 14.30 do świetlicy wiejskiej w Biskupicach zapraszam Wszystkich Członków wspólnoty Żywego Różańca na nasze doroczne spotkanie z okazji wspomnienia liturgicznego Maryi Królowej Różańca św. Serdecznie proszę o obecność byśmy mogli wspólnie podziękować Maryi za wszelkie łaski, podzielić się radościami i dobrym słowem.

4. W piątek o godz. 19.15 spotkanie KSM-u.

5. W przyszłą niedzielę przypada   Dzień Edukacji. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców, aby wystarczyło im sił do nauki i wychowywania dzieci!

6. Jeszcze raz  serdecznie zapraszam wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz.16.30,  a w niedzielę o 10.00.,  aby wypraszać potrzebne łaski dla nas samych, Kościoła św. i naszej Ojczyzny Polski.

7. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Polecam też Jasia dla najmłodszych. Bardzo zachęcam do lektury czasopism katolickich, aby umacniać wiarę, nadzieję i miłość.

8. Ks. Andrzej – Ojciec duchowny naszego WSD w Toruniu zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych  na dni Seminaryjne od 19 do 21 października.

9. Panom: Jarosławowi Brzoska wraz ze współpracownikami, Jackowi Hoffmann, Markowi Cichorackiemu, Andrzejowi Sowa, Marianowi Zakrzewskiemu oraz Romanowi Blachowskiemu serdecznie dziękuję za okazaną pomoc. Serdeczne Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

INTENCJE  MSZALNE

XXVII   Niedziela zwykła – 7 października  2018 r.

7.45. + Rafał Świebodziński 

10.30. + Halina i Ryszard Kościecha i Rodzice z obojga stron

12.00. + Stanisław Zegan w 23 rocznicę śmierci

Poniedziałek  (8. 10)  – godz. 17.00

+ Agata Grabowska– int. od ZP Świebodzińscy

Wtorek (9.10) – godz. 17.00

Konstancja, Jan, Teresa, Stanisław i Franciszek Podwojscy

Środa (10.10) – godz. 17.00

 +  Edwin Boniecki

Czwartek (11.10) – godz. 17.00

+  Franciszkę i Wojciecha Gałązka

Piątek (12.10)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00 – Z podz. za otrzymane łaski z okazji 56 r. urodzin z prośbą o dalsze bł. Boże i Dary Ducha św. na dalsze życie

Sobota  (13.10)  – godz.15.30

Msza św. ślubna: Kamila Pierzchalska – Łukasz Markiewicz

XXVIII   Niedziela zwykła – 14 października  2018 r.

7.45. + Marcin i Waldemar Syroccy  oraz  + Klara i Feliks Dykowscy 

10.30. + Edward Streich  oraz  +Konrad i Bożena Przybyszewscy

12.00. + Mirosław Dynasiński