Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą (7 października 2018) – Warszewice

1. Przed 40 laty radowaliśmy się wyborem kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Od 18 lat obchodzimy ten dzień jako Dzień Papieski. Z wiarą pragniemy nieść w życie to czego nas nauczył, a więc prawdę, nadzieję, odwagę wiary i miłość do Boga i człowieka.  W przyszłą niedzielę nasza młodzież z KSM-u będzie zbierać ofiary na Fundusz Papieski – czyli stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Za złożone ofiary już bardzo dziękuję!

2. W środę po Mszy św. godz. 17.45 zapraszam na procesję gwiaździstą w intencji Kościoła i Ojczyzny. Zabierzmy z sobą lampiony i radość wiary, którą chcemy manifestować wraz z całą Polską.

3. W czwartek o godz. 13.30  zapraszam Wszystkich Członków wspólnoty Żywego Różańca na nasze doroczne spotkanie z okazji wspomnienia liturgicznego Maryi Królowej Różańca św. Serdecznie proszę o obecność byśmy mogli wspólnie podziękować Maryi za wszelkie łaski, podzielić się radościami i dobrym słowem.

4. W piątek o godz. 19.15 spotkanie KSM-u.

5. W przyszłą niedzielę przypada   Dzień Edukacji. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców, aby wystarczyło im sił do nauki i wychowywania dzieci!

6. Jeszcze raz  serdecznie zapraszam wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz.17.45,  a w niedzielę o 8.45.,  aby wypraszać potrzebne łaski dla nas samych, Kościoła św. i naszej Ojczyzny Polski.

7. Polecam kolejny numer Niedzieli. Bardzo zachęcam do lektury czasopism katolickich, aby umacniać wiarę, nadzieję i miłość.

8. Ks. Andrzej – Ojciec duchowny naszego WSD w Toruniu zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych  na dni Seminaryjne od 19 do 21 października.

9. W środę  po Różańcu odbędzie się założycielskie spotkanie Czcicieli NSPJ. Będzie to grupa modlitewna dla wszystkich chętnych. Więcej szczegółów przekażę na spotkaniu.

10. Msze św. z środę i piątek o godz. 17.45 w łączności z Różańcem.