Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedzielę zwykłą (28 października 2018) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na misje św. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc kościołowi w potrzebie. Bóg zapłać za ofiarność.

2. W środę ostatnie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.00. Osoby, które zbierały naklejki i mają ich co najmniej 18 wezmą we wtorek udział w losowaniu darmowego wyjazdu na wakacje w góry. W poniedziałek i wtorek Różaniec o godz. 17.45.

3. W czwartek Uroczystości Wszystkich Świętych, przyjmijmy postawę wiary i miłości do Boga i naszych drogich  zmarłych.  Przez całą oktawę będzie można  uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Msza św. w Warszewicach o godz. 10.15,  a na cmentarzu w Biskupicach o godz. 13.00.

4. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Mszę  św. o godz. 16.00  poprzedzimy wypominkami  jednorazowymi za naszych drogich zmarłych. Przypominam o konieczności odnawiania rezerwacji miejsc na cmentarzu  po 20 latach od pochówku. Osoby, które zgłoszą się do 5 XI nie będą musiały płacić za zaległe lata, po tym czasie trzeba będzie uregulować zaległości w całości.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek od godziny 17.00 do 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

6. W sobotę  odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych w Warszewicach. Początek o godz. 10.30.

7. Polecam kolejny numer Niedzieli oraz Jasia dla najmłodszych.   Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako źródła prawdy o naszym powołaniu do wieczności.

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Justyna Nadstawna i Mateusz Białkowski z Warszewic – zapowiedź pierwsza. Kto zna jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.