Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedzielę zwykłą i rocznicę poświecenia naszego Kościoła (28 października 2018) – Biskupice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na misje św. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na pomoc kościołowi w potrzebie. Bóg zapłać za ofiarność.

2. W środę ostatnie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30. Osoby, które zbierały naklejki i mają ich co najmniej 18 wezmą we wtorek udział w losowaniu darmowego wyjazdu na wakacje w góry.

3. W czwartek Uroczystości Wszystkich Świętych, przyjmijmy postawę wiary i miłości do Boga i naszych drogich  zmarłych.  Przez całą oktawę będzie można  uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00.

4. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Msze św. o godz. 10.00  i 17.00  poprzedzimy wypominkami  jednorazowymi za naszych drogich zmarłych. Przypominam o konieczności odnawiania rezerwacji miejsc na cmentarzu  po 20 latach od pochówku. Osoby, które zgłoszą się do 5 XI nie będą musiały płacić za zaległe lata, po tym czasie trzeba będzie uregulować zaległości w całości.

5. Pragnę z całego serca podziękować pani Cecylii, Wioletcie i Witkowi Borek za całoroczne  dbanie o groby kapłanów na naszym cmentarzu i opiekę nad Grotą MB w ogrodzie starej plebanii. Gorące Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki! Dziękuję wszystkim, którzy w modlitwach, poprzez złożone kwiaty i zapalone znicze wyrazili lub wyrażą   pamięć o moich zacnych poprzednikach Kapłanach. Bóg zapłać  Wam za dobre serce!

6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek od godziny 16.30 do 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 9.00,  na Różaniec przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem w intencji naszych drogich zmarłych.

7. W piątek  odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych w Biskupicach i Brąchnowie. Początek o godz. 10.45.

8. Polecam kolejny numer Niedzieli oraz Jasia dla najmłodszych.   Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako źródła prawdy o naszym powołaniu do wieczności.

9. Bardzo serdecznie dziękuję   p. Marcinowi  Matłosz za odmalowanie kapliczki Matki Bożej na skrzyżowaniu do Brąchnowa. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Naszemu Diakonowi serdecznie dziękuję za odnowienie figury MB z owej kapliczki. Bóg zapłać.

10. Bardzo serdecznie dziękuję p. Stanisławowi i Barbarze Insadowskim oraz Grzegorzowi i Iwonie Kowalskim za ofiarowaną kostkę na chodniki cmentarne. Bóg zapłać za dar serca.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Justyna Nadstawna i Mateusz Białkowski z Warszewic – zapowiedź pierwsza. Kto zna jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

XXX  Niedziela zwykła – 28  października  2018 r.

7.45. + Jagódka Sowa w 5. r. śm.   

10.30. + Teresa w 3 r. śm. i Franciszek Kowalscy

12.00. + Dominika Janowska z okazji urodzin

Poniedziałek  (29. 10)  – godz. 17.00

+ Grzegorz Blachowski z okazji 60-tych urodzin i zmarli z rodziny Blachowskich

Wtorek (30.10) – godz. 17.00

+ Jan w r. śm.  i  Stanisława Noworaccy

Środa (31.10) – godz. 18.00

+ Gertruda Pszeniczna w 9 rocznicę śmierci

Czwartek (1.11) – Uroczystość Wszystkich Świętych

godz. 9.00. + Za zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii 

godz. 13.00. + Za zmarłych parafian

godz. 13.00. + Jan Wiliński i Rodzice z obojga stron oraz + Aniela Grzecznowska

Piątek (2.11)  –  Dzień Zaduszny

godz. 10.00. + Helena i Tadeusz Walter

godz. 17.00. + Teodor i Rodzice Baliccy

Sobota  (3.11)  – godz.10.00

+ Za zmarłych Członków Rodziny Fatimskiej  oraz założyciela +ks. Jana Jakubiaka

XXXI  Niedziela zwykła – 4 listopada   2018 r.

7.45. + Rafał Świebodziński oraz +Mirosława Kozimor 

10..+Lech Noworacki, Marta Byszewska, Andrzej i Władysław Ferenc oraz rodzice Górscy

12.00 – O bł. Boże i opiekę MB dla Kasjana z okazji 14 rocznicy urodzin oraz dla Marceliny i Kornelii w dniu Chrztu św.