Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą (11 listopada 2018) – Biskupice

1. Dziś 100 rocznica odzyskanie Niepodległości przez Polskę, której nie było 123 lata na mapach europy. Jesteśmy wdzięczni Opatrzności Bożej oraz NMP Królowej polskiej korony za dar wolności. Nich dobry Bóg błogosławi naszej Ojczyźnie, niech Maryja ma nas zawsze w Swej przemożnej opiece, a święci patroni wypraszają Polsce pomyślność, pokój i umiejętność korzystania z daru wolności w sposób mądry i odpowiedzialny.

2. W środę na godz. 19.00 do plebanii  zapraszam na spotkanie Radę parafialną i ekonomiczną naszej parafii.

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli, oraz Jasia dla najmłodszych – dziś z płytą DVD. Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako siły dla naszych umysłów i duszy.

4. W piątek o godz. 19.15 obowiązkowe spotkanie KSM-u.

5. W przyszłą niedzielę będziemy z inicjatywy Papieża Franciszka obchodzić  II Światowy Dzień Ubogich. Papież napisał „Ten nowy, Światowy Dzień, niech się stanie silnym wezwaniem dla naszego wierzącego sumienia, abyśmy byli coraz bardziej przekonani do tego, że dzielenie się z biednymi pozwala nam zrozumieć Ewangelię w najgłębszej jej prawdzie. Biedni nie są problemem, ale zasobem, z którego możemy zaczerpnąć, aby przyjąć i żyć istotą Ewangelii. W naszej parafii połączymy to wydarzenie z akcją „Polak z sercem”, którą zapowiadałem przed tygodniem. Ofiarowane produkty proszę przynosić do plebanii i wpisać się do księgi ofiarodawców. Będzie to wspaniała pamiątka i świadectwo dla przyszłych pokoleń oraz dar na stulecie odzyskania niepodległości. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel, którą przeprowadzi młodzież z KSM-u.

6. p. Markowi Cichorackiemu bardzo serdecznie dziękuję za okazaną pomoc. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

7. p. Dorocie i Sławomirowi Pierzchalskim oraz Marzenie i Tomaszowi Michalskim bardo serdecznie dziękuję za ofiarę na chodniki. Bóg zapłać za dar serca!

8. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, z góry dziękuję za ofiarność.

9. Od poniedziałku rozpoczynam rekolekcje kapłańskie z tego wzg. Msze św. do środy o godz. 16.00

XXXII  Niedziela zwykła – 11  listopada   2018 r.

7.45. + Mieczysław w 8 r. śm. i Jacek Ziółkowscy i Rodzice z obojga stron

10.30. +Kazimierz i Lucjan Kazanieccy  i  rodzice Tarkowscy i Kazanieccy oraz  brat Henryk

12.00. + Kazimierz Betkier w 12 r. śmierci

12.00 – W intencji naszej Ojczyzny Polski – int. od mieszkańców Brąchnowa

Poniedziałek  (12. 11)  – godz. 16.00

O szczęśliwą operację

Wtorek (13.11) – godz. 16.00

+Edwarda i Józefę Dąbrowskich oraz braci Lecha i Wojciecha Dąbrowskich

Środa (14.11)

godz. 15.30. Różaniec

godz. 16.00 – Rozalia, Franciszek i Józef Lewandowscy izm. Rodzeństwo oraz  +Stanisław, Alojzy i Anna

Czwartek (15.11) –  godz. 17.00

+ ks. Tomasz Drzymalski, ks. Aleksander Rutecki i ks. Marian Szańca

Piątek (16.11)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00 – Za parafian

Sobota  (17.11)  – nie ma Mszy św.

XXXII  Niedziela zwykła – 18  listopada   2018 r.

7.45. + Edward Syrocki

10.30. +Wioletta w rocznicę śmierci i Stanisław Blachowscy