Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą (11 listopada 2018) – Warszewice

1. Dziś 100 rocznica odzyskanie Niepodległości przez Polskę, której nie było 123 lata na mapach europy. Jesteśmy wdzięczni Opatrzności Bożej oraz NMP Królowej polskiej korony za dar wolności. Nich dobry Bóg błogosławi naszej Ojczyźnie, niech Maryja ma nas zawsze w Swej przemożnej opiece, a święci patroni wypraszają Polsce pomyślność, pokój i umiejętność korzystania z daru wolności w sposób mądry i odpowiedzialny.   

2. W środę na godz. 19.00 do plebanii  zapraszam na spotkanie Radę parafialną i ekonomiczną naszej parafii.

3.  Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli, oraz Jasia dla najmłodszych. Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako siły dla naszych umysłów i duszy.

4. W piątek o godz. 19.15 obowiązkowe spotkanie KSM-u.

5. W przyszłą niedzielę będziemy z inicjatywy Papieża Franciszka obchodzić  II Światowy Dzień Ubogich. Papież napisał „Ten nowy, Światowy Dzień, niech się stanie silnym wezwaniem dla naszego wierzącego sumienia, abyśmy byli coraz bardziej przekonani do tego, że dzielenie się z biednymi pozwala nam zrozumieć Ewangelię w najgłębszej jej prawdzie. Biedni nie są problemem, ale zasobem, z którego możemy zaczerpnąć, aby przyjąć i żyć istotą Ewangelii. W naszej parafii połączymy to wydarzenie z akcją „Polak z sercem”, którą zapowiadałem przed tygodniem. Ofiarowane produkty proszę przynosić do plebanii i wpisać się do księgi ofiarodawców. Będzie to wspaniała pamiątka i świadectwo dla przyszłych pokoleń oraz dar na stulecie odzyskania niepodległości. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszach świętych zbiórka do puszek na ten cel, którą przeprowadzi młodzież z KSM-u.

6. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, z góry dziękuję za ofiarność.

7. Od poniedziałku rozpoczynam rekolekcje kapłańskie z tego wzg.  Msza św. będzie tylko w piątek  o godz. 16.00.