Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą (18 listopada 2018) – Biskupice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Dziękuję za dar serca!

2. Obchodzimy dziś z inicjatywy papieża Franciszka  II Światowy Dzień Ubogich. Niech to wydarzenie pomoże nam pobudzić naszą „ wyobraźnię miłosierdzia” , o którą apelował już św. JPII. Pamiętajmy miłosierni miłosierdzia dostąpią.

3. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek w ramach akcji „Polak z Sercem”. Bóg zapłać za dar serca! Przypominam że w salce do przyszłej niedzieli możemy składać produkty żywnościowe z długą datą przydatności do spożycia. Za już złożone serdecznie dziękuję i proszę o wpisywanie się do księgi ofiarodawców.

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli, oraz Jasia dla najmłodszych. Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako źródła prawdy.

5. Jutro po Mszy św. o godz. 17.00 będzie okazja do spotkania z naszym Przewodnikiem do Ziemi św. . kto ma jeszcze zapytania można będzie jeszcze uzyskać stosowne wiadomości.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostania niedziela roku kościelnego, a jednocześnie święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM – u. Nasza młodzież  będzie uczestniczyć w uroczystym ślubowaniu w Toruńskiej katedrze na Mszy św. o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do NSPJ z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na kościół p. Katarzynie i Jerzemu Właśniewskim. Bóg zapłać za dar serca!

8. P. Wojciechowi Paciorek wraz z rodziną składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia z powodu śmierci Taty +Jana Paciorek. Dobry Jezu , a nasz Panie……………. Pogrzeb +Jana odbędzie się w środę w parafii Chrystusa Króla w Toruniu o godz. 12.00

9. W dniach 8-9 grudnia odbędą się rekolekcje dla małżeństw starających się o potomstwo. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

10. We wtorek wyjeżdżamy  na pielgrzymkę do Ziemi św. Powrót w przyszłą środę. W tym czasie będzie mnie zastępował ks. Andrzej.

XXXII  Niedziela zwykła – 18  listopada   2018 r.

7.45. + Edward Syrocki

10.30. +Wioleta w rocznicę śmierci i Stanisław Blachowscy

12.00. + Edward w 10 r. śmierci oraz Genowefa, Zygmunt i Irena Streich

12.00. + Jan Paciorek

Poniedziałek  (19. 11)  – godz. 17.00

O szczęśliwą podróż i błogosławione owoce pielgrzymki do Ziemi św. dla wszystkich uczestników.

Wtorek (20.11) – godz. 17.00

Za parafian

Środa (21.11)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00. + Pelagia i Antoni Olszewscy oraz +Helena Lewandowska

Czwartek (22.11) –  godz. 17.00

O bł. Boże dla  p. Marzanny, Hani i Jadzi oraz wszystkich dziewcząt śpiewających w naszych scholach z okazji przypadającego wspomnienia św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego.

Piątek (23.11)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00 + Rodzice, Natalia i Henryk Mądraszewscy

Sobota  (24.11)  – nie ma Mszy św.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata –25  listopada 2018 r

7.45. + Mirosław Dynasiński