Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą (18 listopada 2018) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Dziękuję za dar serca!

2. Obchodzimy dziś z inicjatywy papieża Franciszka  II Światowy Dzień Ubogich. Niech to wydarzenie pomoże nam pobudzić naszą „ wyobraźnię miłosierdzia” , o którą apelował już św. JPII. Pamiętajmy miłosierni miłosierdzia dostąpią.

3. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek w ramach akcji „Polak z Sercem”. Bóg zapłać za dar serca! Przypominam że w salce do przyszłej niedzieli możemy składać produkty żywnościowe z długą datą przydatności do spożycia. Za już złożone serdecznie dziękuję i proszę o wpisywanie się do księgi ofiarodawców.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli, oraz Jasia dla najmłodszych. Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako źródła prawdy.

5. Jutro po Mszy św. o godz. 17.00 będzie okazja do spotkania z naszym Przewodnikiem do Ziemi św. . kto ma jeszcze zapytania można będzie jeszcze uzyskać stosowne wiadomości.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostania niedziela roku kościelnego, a jednocześnie święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM – u. Nasza młodzież  będzie uczestniczyć w uroczystym ślubowaniu w Toruńskiej katedrze na Mszy św. o godz. 12.30. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do NSPJ z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

7. P. Wojciechowi Paciorek wraz z rodziną składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia z powodu śmierci Taty +Jana Paciorek. Dobry Jezu , a nasz Panie……………. Pogrzeb +Jana odbędzie się w środę w parafii Chrystusa Króla w Toruniu o godz. 12.00.

8. We wtorek wyjeżdżamy  na pielgrzymkę do Ziemi św. Powrót w przyszłą środę. W tym czasie będzie mnie zastępował ks. Andrzej.

9. W dniach 8-9 grudnia w Przysieku odbędą się rekolekcje dla małżeństw starających się o potomstwo.

10. Msza św. w tym tygodniu tylko w środę o godz. 18.00