Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę adwentu (2 grudnia 2018) – Biskupice

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Panem. Jednocześnie rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny.  Na progu nowego Roku Kościelnego życzę wszystkim błogosławionych owoców waszej nauki, pracy i modlitwy.

2. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 17.00 – dzieci  przynoszą  lampiony  a dorośli świece, które są znakiem naszego czuwania wraz z Maryją. Dzieci i młodzież proszę o zbieranie wyklejanki adwentowej, która będzie nagrodzona. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale także wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i adwentowe postanowienia. Roraty w Warszewicach o godz. 7.00.

3. Zachęcam gorąco i jednocześnie proszę o zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć  wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Mała biała świeca kosztuje 6,50 zł., a czerwona 8 zł. duża biała 13 zł. , a ozdobna 15 zł. Świece można zakupić w u p. Wojciecha przed kościołem.

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia – dziś z DVD. Niech ta dobra  lektura  będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

5. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na wschodzie. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

8. Naszym  kochanym Dekoratorkom serdecznie dziękuję za wykonanie  dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za poświęcany czas i siły !

9. W czwartek przypada św. Mikołaja. Pamiętajmy o drobnych upominkach dla najbliższych – nie tylko o dzieciach- , aby naśladować dobro niesione przez Świętego biskupa Mikołaja.

10. W piątek o godz. 19.15 spotkanie dla KSM-u.

11. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP – dzień szczególnej modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej.

12. Za chwilę  poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły, które tradycyjnie rozwiezie do naszych domów p. Wojciech –  w sobotę w Brąchnowie i ul. Kasztanowa w Biskupicach, a pozostałą część Biskupic w niedzielę. Proszę o życzliwe przyjęcie!

13. p. Markowi Cichorackiemu serdecznie dziękuje za okazaną pomoc. Bóg zapłać za życzliwość!

14. p. Honoracie Żeglarskiej serdecznie dziękuję za przygotowanie pierwszego numeru gazetki parafialnej, którą można nabyć u ministrantów za dowolną ofiarę. Dziękuję p. Honoracie za zaangażowanie i ochoczą pracę na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać!

15. W imieniu p. Sołtys Moniki, KGW Biskupice zwracam się z prośbą do mieszkańców Biskupic o wspólne zrobienie Szlachetnej paczki dla samotnej matki z dwójką synów 4 i  9 lat.  Potrzebna jest żywność trwała, środki czystości, ręczniki, sztućce, materiały edukacyjne dla dzieci, itp.  Dary można  przynosić 3 grudnia – poniedziałek do świetlicy od godz. 14 – do 19.00.

INTENCJE  MSZALNE

I Niedziela Adwentu – 2  grudnia 2018 r

7.45. + Zygmunt Kopiński w 10 rocznicę śmierci 

10.30. +Władysław w 2 r. śm. i Jadwiga Piątkowscy

12.00. + Leszek Zegan w 8 r. śmierci

Poniedziałek  (3. 12)  – godz. 17.00

+Władysław w 2 r. śm. i Jadwiga Piątkowscy

Wtorek (4.12) – godz. 17.00

Za parafian

Środa (5.12)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00 + Michał, Łucja i Kazimierz Piotrowscy

Czwartek (6.12) –  godz. 17.00

+Stefan Lewandowski oraz rodzice Lewandowscy i Wierzbiccy

Piątek (7.12)

godz. 16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

godz. 17.00 + Jan  Gajtkowski  z okazji urodzin

Sobota  (8.12)  – godz. 17.00

+ Łucja Szczukowska w 6 rocznicę śmierci

II  Niedziela Adwentu – 9  grudnia 2018 r.

7.45. + Sławomir Świeczkowski  w 8 rocznicę śmierci 

10.30. + Tomasz Stróżyńskki, Kazimierz i Bogdan Pilzak oraz rodzice i rodzeństwo Zimmer

12.00. + Agnieszka i Zbigniew Bożejewicz