Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę adwentu (2 grudnia 2018) – Warszewice

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Panem. Jednocześnie rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny.  Na progu nowego Roku Kościelnego życzę wszystkim błogosławionych owoców waszej nauki, pracy i modlitwy.

2. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 7.00 – dzieci  przynoszą  lampiony  a dorośli świece, które są znakiem naszego czuwania wraz z Maryją. Dzieci i młodzież proszę o zbieranie wyklejanki adwentowej, która będzie nagrodzona. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale także wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i adwentowe postanowienia. Roraty w Biskupicach o godz. 17.00.

3. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć  wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Mała biała świeca kosztuje 6,50 zł., a czerwona 8 zł. duża biała 13 zł. , a ozdobna 15 zł. Świece można zakupić w zakrystii.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia – dziś z DVD. Niech ta dobra  lektura  będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

5. Panie z Żywego Różańca  proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Po spowiedzi Msza św. Roratnia

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na wschodzie. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

8. Naszej dekoratorce p. Ilonie serdecznie dziękuję za wykonanie  dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za poświęcany czas i siły !

9. W czwartek przypada św. Mikołaja. Pamiętajmy o drobnych upominkach dla najbliższych – nie tylko o dzieciach- , aby naśladować dobro niesione przez Świętego biskupa Mikołaja.

10. W piątek o godz. 19.15 spotkanie dla KSM-u.

11. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP – dzień szczególnej modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej.

12. Za chwilę  poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły, które tradycyjnie rozwiezie do naszych domów p. Wojciech –  w sobotę w Brąchnowie i ul. Kasztanowa w Biskupicach, a pozostałą część Biskupic w niedzielę. Proszę o życzliwe przyjęcie!

13. Intencje: w środę o 7.00 +Mirosław Pleskot w 10 r. śm. i zm. z Rodziny, a w piątek o 17.30 +Andrzej Balcerowicz w 5 r. śm. i zm. z rodziny Balcerowicz. W przyszłą niedzielę    +Agnieszkę i Czesława Małkowskich oraz + Teresę i Henryka.