Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę adwentu (16 grudnia 2018)

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. zbiórka do puszek na paczki dla naszych pociech. Bóg zapłać za ofiarność.

2. Pozostało jeszcze trochę świec Caritasu. Proszę serdecznie o dar serca dla dzieci przez zakupienie takiej świecy  u p. Wojciecha, gdzie też zaopatrzymy się w Opłatek.

3. Przypominam – dziś Kiermasz w SP w Warszewicach od g.  10.30 do 12.00. W imieniu p. Dyrektor i Rady Rodziców serdecznie zapraszam.

4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o Życie chrześcijańskie naszych rodzin. Będziemy modlić się w tej intencji podczas Rorat, ale pamiętajmy o tej intencji w również w naszych  osobistych  modlitwach.

5. Zapraszam na ostatni tydzień Rorat. W czwartek o godz. 16.00 – Roraty i spotkanie ze św. Mikołajem. Zapraszam wszystkie dzieci i zapewniam, że św. Mikołaj dla każdego ma upominek! W Warszewicach spotkanie z Mikołajem o godz. 17.00.

6. W piątek nasza Adwentowa spowiedź – rano od 9.00 do 9.30 a wieczorem od 17.00 do 17.45.

7. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza, którą polecam waszej ofiarności.

8. W przyszłą niedzielę na godz. 16.30, zapraszam  na spotkanie opłatkowe  do świetlicy w Biskupicach – Radę parafialną, Żywy Różaniec, Czcicieli NSPJ, Lektorów i ministrantów, Kółko Misyjne, Scholę, KSM, Dekoratorki,  p. Organistkę i prowadzących śpiew, Rodzinę Fatimską, Caritas, Stowarzyszenie św. M. Magdaleny oraz Dyrektorów naszych szkół, p. Sołtysów Biskupic , Brąchnowa i Warszewic, Przewodniczące KGW, a także Naczelników i Prezesów OSP w Biskupicach i Brąchnowie oraz prezesów Kółek Rolniczych. Tradycyjnie dzieci z SP w Warszewicach pokażą przygotowane jasełka, a nasza młodzież z KSM-u również przygotowała małe przedstawienie! Pragnę przez to spotkanie wyrazić moją wdzięczność za zaangażowanie w nasze wspólne dobro jakim jest Wspólnota parafialna!

9. Polecam kolejny numer  Niedzieli  oraz  Jasia dla najmłodszych.

10. Chorych w Biskupicach i Brąchnowie odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek. Początek od godz. 9.30. Chorych w Warszewicach odwiedzę w sobotę. Początek od godz. 10.15.

III  Niedziela Adwentu – 16  grudnia 2018 r.

7.45. + Stanisław w  7 rocznicę śmierci i Wioletta Blachowscy

Warszewice 9.15. +Edward Szarek w 6  r. śm. i z okazji urodzin

10.30. + Waldemar i Marcin Syroccy

12.00 – O bł. Boże, opiekę MB i dary Ducha św. dla Wiktorii z okazji 14 r. urodzin oraz Kornelii w 11 r. urodzin

Poniedziałek  (17. 12)

Warszewice godz. 7.00. +Maria Sztejkowska – int. od Krystyny, Aliny i Marka

godz. 16.00. + Tadeusz Walerych w 13 rocznicę śmierci

Wtorek (18.12)

Warszewice godz. 7.00. +Marianna i Stanisław Pleskot oraz +Maciej Łuczak

godz. 17.00. + Jadwiga i Ludwik Cichoraccy, Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron

Środa (19.12)

Warszewice godz. 7.00. + Stanisław Jaskulski , Kazimierz, Stanisław i Helena Bartkowiak

godz. 15.30 – Różaniec

godz. 16.00. + Gertruda Pszeniczna i zmarli z obojga stron

Czwartek (20.12)

godz. 16.00. + Józef w 2 rocznicę śmierci i Maria Kościelscy

Warszewice 17.00. +Ignacy, Bronisława, Danuta i Wiesława Szopa oraz +Tadeusz i Pelagia Dembek

Piątek (21.12)  – Dzień Spowiedzi Adwentowej

godz. 17.45 + Jadwiga Biegalska w 4 rocznicę śmierci

Warszewice godz. 17.45 – Zenona Lemańska z okazji imienin

Sobota  (22.12)  – godz. 15.30

+ Mieczysław Syrocki  w rocznicę śmierci

IV  Niedziela Adwentu – 23  grudnia 2018 r.

7.45. + Rafał i Wacław Świebodzińscy oraz +Maryla i Tadeusz Ordon

Warszewice 9.15 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Mariana Pardyka z okazji 90 –tej rocznicy urodzin

10.30. + Mirosław Dynasiński

12.00. + Leszek Matłosz