Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę adwentu (23 grudnia 2018)

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej! Dziękuję za zrozumienie wspólnego dobra.

2. Przypominam i jeszcze raz zapraszam wszystkich, którzy działają w grupach parafialnych na dzisiejsze nasze spotkanie opłatkowe o godz. 16.30 do świetlicy w Biskupicach.

3. Jutro Wigilia – tradycyjnie powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Opłatek na stół wigilijny można jeszcze nabyć u. p. Wojtka. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00 – wszystkich serdecznie zapraszam. Pasterka w Warszewicach – o godz. 22.00. Zachęcam by wymienić się w rodzinach  gdzie są małe dzieci!

4. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.45 – zapraszam na Msze św. o godz. 10.30 i 12.00. Msza św. w Warszewicach o godz. 9.15. W  drugi dzień Świąt B. Narodzenia przypada wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym – kolekta na   katedrę św. Janów w Toruniu. Z racji oktawy Bożego Narodzenia w piątek nie obowiązuje post piątkowy.

5. W piątek  28 grudnia rozpocznę kolędowanie. Pragnę już podziękować tym wszystkim, którzy zechcą przyjąć Boże błogosławieństwo z moich rąk i wyrażam radość ze spotkania z Wami. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic.

28 grudnia – piątek – pod Pigżę – od godz. 10.00 – proszę o podwózkę

29 grudnia  – sobota  – Osiedle Słoneczne  i ul. Kościelna  – od godz. 10.00

30 grudnia –  niedziela –  Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00 – proszę o podwózkę

2 stycznia – środa  –  Pod Wymysłowo – od godz. 15.00 – proszę o podwózkę

3 stycznia – czwartek – od p. Stefanii Gajtkowskiej do p. Piotra Kowalskiego – od godz. 14.00 – proszę o podwózkę

5 stycznia –  sobota – ul. Kasztanowa – od godz. 10.00

6 stycznia  – niedziela  –  od p. Leszka Maćkowskiego,  ul. Wesoła i przyległe – od g. 14.00 – proszę o podwózkę

6. W przyszłą niedzielę przypada święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszach św. tradycyjnie zbiórka do puszek  na Fundusz Obrony Życia. Składam serdeczne Bóg zapłać za dary na ten zbożny cel. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

7. Panu  Wojciechowi Paciorek i wszystkim, którzy pomagali  dziękuję za ustawienie choinek w kościele. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Naszym kochanym Dekoratorkom serdecznie dziękuję za piękne udekorowanie naszego kościoła. Bóg zapłać!  Bardzo serdecznie dziękuję p. Małgorzacie i Grzegorzowi Kościelskim oraz Małgorzacie i Wojciechowi Socha za ofiarowane choinki do kościoła, a p. Monice i Piotrowi Skiba do plebanii. Bóg zapłać za dar serca. P. Andrzejowi i Barbarze  Padykuła bardzo serdecznie dziękuję za wykonanie nowego żłóbka do  kościoła w Warszewicach, a p. Bolesławowi Szczechowskiemu dziękuję za ofiarowany materiał na żłóbek.  Bóg zapłać za dar serca.

8. Polecam kolejny numer  Niedzieli – kosztuje 10 zł., ale są: aż 92 strony (objętość zwiększona o 50%), kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem, książeczka z tekstami kolęd i płyta CD  z najpiękniejszymi kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego, polecam również Jasia dla najmłodszych oraz Mały Gość Niedzielny – do zaopiniowania.

9. Naszemu zespołowi Caritas z p. Januszem Brzoska na czele serdecznie dziękuję za przygotowanie i przeprowadzenie spotkanie ze św. Mikołajem. Dziękuję wszystkim za złożone ofiary na ten cel. Dziękuję również p. sołtysowi Adamowi za przekazane słodycze. Bóg zapłać!

INTENCJE  MSZALNE

IV   Niedziela Adwentu – 23  grudnia 2018 r.

7.45. + Rafał i Wacław Świebodzińscy oraz +Maryla i Tadeusz Ordon 

Warszewice godz. 9.15 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Mariana Pardyka z okazji 90 –tej rocznicy urodzin

10.30. + Mirosław Dynasiński

12.00. + Leszek Matłosz

Poniedziałek  (24. 12)  – WIGILIA

Warszewice godz. 22.00. + Irena i Aleksander Szczechowscy oraz +Stefania i Aleksander Miszkurka

godz. 24.00 – W intencji Parafian

Wtorek (25.12) – Boże Narodzenie

Warszewice godz. 9.15 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Iwony i Romana Miszkurka z okazji 35 rocznicy małżeństwa

godz. 10.30.+ Radek i Marian Socha oraz  +Tadeusz i Jan Kardas

godz. 12.00. + Adam Franciszek – okazji imienin i Teresa Kowalscy oraz Henryk i Marek Stodulscy

godz. 12.00. + Jan Paciorek

Środa (26.12) – św. Szczepana

godz. 7.45 – O bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha św. dla Miłosza Dynasińskiego z okazji 18 tych urodzin

Warszewice godz. 9.15  – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Danuty i Mariana Jabłońskich z okazji 45 rocznicy małżeństwa

godz. 10.30. + Marcin w 25 r. śm. i Waldemar Syroccy

godz. 10.30. + Stefania i Franciszek Pierzchalscy i Rodzice z obojga stron

godz. 12.00. + Zygmunt i Febronia Lewandowscy oraz +Marek Rybicki

Czwartek (27.12) –  godz. 10.00

O zdrowie dla Jerzego i wszystkich chorych z naszej parafii

Piątek (28.12)  – godz. 8.30

O bł. owoce tegorocznej wizyty duszpasterskiej w naszych rodzinach

Sobota  (29.12)

Warszewice godz. 12.00 – Msza św. Chrzcielna: Aleksandry Padykuła oraz Mai Marii Złakowskiej

Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – 30  grudnia 2018 r.

7.45 –  O świętość dla wszystkich rodzin z naszej parafii 

Warszewice godz. 9.15. + Zbigniew Hejda, +Józef Szczechowski oraz + Rozalia Jabłońska

10.30. + Teodor Balicki

12.00. + Za zmarłych parafian w mijającym roku – int. od firmy „Fidelis”