Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę zwykłą (20 stycznia 2019)

1. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na WSD w Toruniu. W każdą środę klerycy modlą się za wszystkich ofiarodawców.

2. W  dniach  18 – 25 stycznia przeżywamy Tydzień Powszechnej  Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Dzisiejsza niedziela jest również Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy. W tej tak aktualnej i trudnej sprawie módlmy się gorliwie wszyscy.

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych. Pragnę gorąco zachęcić   do lektury  czasopism religijnych jako źródła wiedzy i Bożej mądrości.

4. Wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta, które przypada jutro i pojutrze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i pociechy z wnuków. Szczęść Boże!

5. W środę zapraszam wraz ze wspólnotą Żywego Różańca o 15.30 na wspólnotowy Różaniec.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za dodatkowe ofiary składane podczas kolędy: p. Puczkarskim, Dorocie i Stanisławowi Tchorzewskim, p. Maćkowskim i Chojnackim, Agacie i Marcinowi Banasik, Bożenie i Kazimierzowi Dulskim, Wojciechowi i Marzannie Piórkowskim, p. Danucie Berent, Rodzinom Banasik, Sylwii i Mariuszowi Mikrut, Barbarze i Sławomirowi Dulskim. Bóg zapłać za dar serca.

7. W dniach 22 – 27 stycznia odbędą się ŚDM w Panamie. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach.

8. W tym tygodniu jadę na urlop, zastępował mnie będzie ks. Andrzej.

9. W piątek odbył się pogrzeb +Tomasza Soszki z Warszewic – lat 41, a wczoraj +Franciszki Świebodzińskiej z Biskupic lat 87, natomiast w środę o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb +Franciszka Biel z Warszewic – lat 70. Rodzinom zmarłych składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie…….

II Niedziela zwykła  – 20  stycznia 2019 r.

7.45. + Zenon i Leokadia Baliccy w rocznicę śmierci

Warszewice godz. 9.15: 1/ + Paweł Siemieniecki w 5 rocznicę śmierci, 2/ +Wiesław Basiewicz w 30 dniu po pogrzebie

10.30. + Mirosławę Kozimor, Rafała Świebodzińskiego oraz Marylę i Tadeusza Ordon

12.00 – O bł. Boże i opiekę Anioła Stróża dla Matyldy w 1 rocznicę urodzin oraz o łaskę nieba dla +Teresy i Franciszka Kowalskich z okazji Dnia Babci i Dziadka

Poniedziałek  (21. 01)  – godz. 16.00

O bł. Boże, opiekę MB i św. Agnieszki dla p. Agnieszki z okazji imienin

Wtorek (22.01) – godz. 16.00

+ Teodor Balicki, +babcia Stanisława, dziadek Roman oraz zm. z rodzin Janiszewskich i Bajerskich.

Środa (23.01)

15.30 – Różaniec

16.00 + Gertruda i Jan Gumowski oraz Gertruda i Seweryn Mięsikowscy

Czwartek (24.12) –  nie ma Mszy św.

Piątek (25.01)

godz. 15.30 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu

godz. 16.00 – Za parafian

Sobota  (26.12)  – nie ma Mszy św.

III  Niedziela zwykła  – 27  stycznia 2019 r.

7.45. + Mirosław Dynasiński

Warszewice godz. 9.15. + Krzysztof Sołtysiak  w 22 rocznicę śmierci oraz Jego rodziców Annę i Wincentego Sołtysiak

10.30. + Jana i Władysławę Chejda

12.00. + Stefania, Jolanta, Felicja i Stefan Holak