Ogłoszenia duszpasterskie na VIII niedzielę zwykłą (3 marca 2019)

1. Dziś, jutro i pojutrze odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. czterdziesto- godzinne nabożeństwo czuwania przed rozpoczęciem Wielkiego postu. Proszę i zachęcam do adoracji, abyśmy z powagą serca weszli w Wielki post – czas pokuty i nawrócenia. Dziś adoracja  rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30 i potrwa do godz. 12.00.  W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 16.00 do wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. W poniedziałek proszę o adorację  mieszkańców Brąchnowa, a we wtorek  proszę  mieszkańców Biskupic.  

2. W środę rozpoczynamy Wielki post.  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 10.00 i 17.00. Kolekta w tym dniu  w ramach jałmużny wielkopostnej. W środę popielcową obowiązuje ścisły post, tzn., że można zjeść tylko jeden posiłek do syta. W Środę popielcową rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i Ducha pokuty. Zachęcam do zrobienia dobrych postanowień wielkopostnych. Od przyszłej niedzieli można odbierać w zakrystii kartki do spowiedzi wielkanocnej.

3. Droga Krzyżowa w każdy piątek W. P.  o godz.16.30 za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Droga Krzyżowa w Warszewicach o godz. 17.45

4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego postu o godz. 16.00, za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać również odpust zupełny. Gorzkie Żale w Warszewicach o 15.15.

5. Dzieci i młodzież proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali – proszę przynosić książeczki  z tekstami, aby czynnie uczestniczyć w nabożeństwach.

6. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jest też Jaś dla najmłodszych z płytą DVD. Niech lektura prasy katolickiej pomoże nam z nadzieją modlić się i pracować na chwałę Bożą.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego żeńskie i męskie , także z naszej parafii.

8. Wszystkim Paniom z okazji przypadającego w piątek Dnia Kobiet, już dziś, składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, miłości od ludzi i Pana Boga, i polecam was Wszystkie opiece Matki Najświętszej. Szczęść wam Boże!

9. W piątek o godz. 19.15 obowiązkowe spotkanie wszystkich członków KSM-u! 

10. Bardzo serdecznie gratuluję wyboru na Sołtysów panom Piotrowi Łuczak z Biskupic i Januszowi Brzoska z Brąchnowa. Gratuluję zaufania i życzę pomyślności we wszystkich dobrych dziełach dla naszych wsi. Szczęść Boże! jednocześnie serdecznie dziękuję p. Monice i p. Adamowi za dotychczasową wspaniałą współpracę Bóg zapłać za wszelkie dobro wniesione w nasze wspólnoty. Bóg zapłać!

INTENCJE  MSZALNE

VIII  Niedziela zwykła  – 3  marca  2019 r.

7.45. + Kazimierz i Bogdan Pilzak  

Warszewice godz. 9.15. + Helena, Stanisław i Kazimierz Bartkowiak

10.30. + Kazimierz Kazaniecki z okazji imienin, Rodzice Tarkowscy i brat Henryk

12.00. + Zofia i Kazimierz Okońscy i zmarli z Rodziny

Poniedziałek  (4. 03)  – godz. 17.00

+ Marianna Borek oraz + Józefę Bąk

Wtorek (5.03) – godz. 17.00

Za parafian

Środa (6.03)

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 10.00 – O ducha pokuty i wstrzemięźliwości dla naszej parafii na Wielki Post

godz. 17.00. + Alfons Brzoska oraz Rodzice i Rodzeństwo Lewandowscy

Warszewice godz. 18.00. + Tadeusz Iwicki – int. od Małgorzaty i Adama Iwickich

Czwartek (7.03) –  godz. 17.00

O nowe powołania do stanu duchownego żeńskie i męskie także z naszej parafii

Piątek (8.03)

godz. 16.30 – Droga Krzyżowa

godz. 17.00. + Teodor Balicki z okazji urodzin

Warszewice godz. 18.00. + Urszula Szarek oraz +Maria Szczechowska z okazji urodzin

Sobota  (9.03)godz. 14.00

O bł. Boże i opiekę MB dla pań z Biskupic z okazji Dnia Kobiet

I  Niedziela  Wielkiego Postu – 10  marca  2019 r.

7.45. + Rodzice Kujawscy i Ziółkowscy 

Warszewice godz. 9.15. + Czesław Gładkowski w 23 r. śm. oraz +Janina i Władysław Dobrzyńscy

10.30. + Stanisławę i Józefa Masiczak

12.00. + Franciszek w rocznicę urodzin i Teresa Kowalscy