Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę Wielkiego Postu (17 marca 2019)

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. zbiórka na pomoc polskim misjonarzom pracujących w 99 krajach świata. Bóg zapłać za ofiarność!

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.00. W Warszewicach o godz. 15.15. Przypominam ,że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 15.00 połączona z obrzędem błogosławieństwa dzieci i matek w stanie błogosławionym przez ks. Biskupa Wiesława. W Warszewicach nabożeństwo o godz. 16.30. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

4. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca!

5. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby nie ustawać w pogłębianiu swojej wiary.

6. Zapraszam wszystkich do modlitwy w intencji naszej młodzieży, która przyjmie sakrament Bierzmowania w najbliższy piątek, a którą zapraszam na codzienne spotkania na Mszy św. , aby wspólnie przez nowennę do Ducha św. i inne modlitwy z wiarą przyjąć siedmiorakie Dary Ducha św.

7. W gazetce umieszczony jest plan wizytacji, serdecznie zapraszam na spotkania z ks. Biskupem. Wizytacja jest co 5 lat więc proszę o mobilizację i solidarność wszystkich parafian bo w jedności jest siła!

8. W wtorek przypada uroczystość św. Józefa – dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinie i świecie. Jest to dzień imienin ks. Biskupa Józefa, którego polecam waszej pamięci modlitewnej.

9. We wtorek po Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla w wszystkich ministrantów i lektorów. Proszę rodziców o przypomnienie i pomoc w dotarciu. W Warszewicach spotkanie dla ministrantów  w środę po Mszy św. o godz. 16.00.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Już proszę o pozytywne nastawienie i organizowanie sobie czasu na obowiązkowe ćwiczenia duchowe dla każdego. 11/ W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry serdecznie dziękuję za ofiarność.

11.  Pani Ewie Bajerskiej serdecznie dziękuję za okazaną pomoc. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Pani Pelagii Łuczak serdecznie dziękuję za ofiarę na kościół. Bóg zapłać za dar serca.

12. We wtorek o godz. 14.30 odbędzie się pogrzeb + Heleny Krajewskiej z Chełmży – lat 85. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu a nasz Panie ……….                                    

INTENCJE  MSZALNE

Niedziela  Wielkiego Postu – 17  marca  2019 r.

7.45. + Teresa z okazji urodzin i Franciszek Kowalscy

Warszewice godz. 9.15. + Stefania i Władysław Łubianka i zmarli  z Rodziny

10.30. + Walerian Łuczak w 8 rocznicę śmierci

12.00. + Józef Jeliński z okazji imienin

Poniedziałek  (18. 03)  – godz. 16.00

+Grzegorz Blachowski w 3. rocznicę śmierci oraz o bł. Boże i opiekę MB dla Józefiny Blachowskiej w 26 r. urodzin

Wtorek (19.03) – godz. 17.00

+ Józef z okazji imienin i Maria Kościelscy

Środa (20.03)

16.30 – Różaniec

godz. 17.00. + Natalia w dniu urodzin i Henryk Mądraszewscy oraz +Irena, Tadeusz i Marzena Pawlikowscy

Warszewice godz. 16.00. + Tadeusz Iwicki – int. od  Danuty i Józefa Walter z dziećmi Sylwią i Pawłem

Czwartek (21.03) –  godz. 17.00

+ Alojzy Kowalski w 2. rocznicę śmierci

Piątek (22.03)

godz. 15.00 – Droga Krzyżowa

godz. 18.00 – O dary Ducha św. dla młodzieży przyjmującej sakrament Bierzmowania.

Sobota  (23.03)  – godz. 9.30

+ Urszula w 19 rocznicę śmierci i Walenty Cichoraccy

III  Niedziela  Wielkiego Postu – 24  marca  2019 r. – Rekolekcje

7.45. + Genowefa Zając w rocznicę śmierci 

Warszewice godz. 9.15

1/ Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Henryki Szczerbowskiej z okazji 75 rocznicy urodzin

2/ + Zofia Walter w 1 rocznicę śmierci

10.30. + Leokadia i Apolinary Wiśniewscy

12.00. + Marcin w 8 r. śm. i Michalina Ziętko oraz +Alojzy Wiśniewski