Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu (24 marca 2019)

1. Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Proszę o gorliwość w pracy nad swoim duchem. Serdecznie jeszcze raz witam ks. Łukasza Skarżyńskiego – proboszcza budującego się kościoła św. Andrzeja w Toruniu, któremu dziękuję za podjęcie się wygłoszenia nam nauk rekolekcyjnych. Niech św. M. Magdalena uprasza potrzebne łaski. Plan rekolekcji w gazetce.

2. Dziękuję za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Bóg zapłać za dar serca.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.00. W Warszewicach o godz. 15.15 Przypominam ,że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 – gorąco zapraszam. W Warszewicach o godz. 17.45.

5. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Życia i Duchowej Adopcji dzieci poczętych. Jest to jednocześnie 27 rocznica powstania naszej Toruńskiej Diecezji, o której pamiętajmy w naszych modlitwach.

6. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby  owocnie przeżyć czas rekolekcji.

7. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za dar serca!

8. W przyszłą niedzielę  kolekta na WSD w Toruniu. Z góry dziękuję za ofiarność!

9. Ze względu na rekolekcje nie będzie spotkania Kółka biblijnego, na które zapraszam serdecznie w przyszły wtorek.

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Łukasz Syrocki z Brąchnowa i Julia Klaudia Leszczyńska z Torunia –parafia Królowej Polski – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek zna istniejące przeszkody między narzeczonym jest w sumieniu zobowiązany poinformować mnie o tym osobiście.

III  Niedziela  Wielkiego Postu – 24  marca  2019 r. – Rekolekcje

7.45. + Genowefa zając w rocznicę śmierci

Warszewice godz. 9.15 – 1. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Henryki Szczerbowskiej z okazji 75 r. urodzin; 2. + Zofia Walter w 1 rocznicę śmierci

10.30. + Leokadia i Apolinary Wiśniewscy

12.00. + Marcin w 8 r. śm. i Michalina Ziętko oraz +Alojzy Wiśniewski

Poniedziałek    (25.03)  – Zwiastowanie Pańskie

godz. 10.00 – O zdrowie dla Jerzego i wszystkich chorych z naszej parafii

godz. 17.00. + Krzysztof  Dekowski w 1 rocznicę śmierci i +Roman Urbanowski w 10 rocznicę śmierci

Warszewice godz. 18.00. + Tadeusz Iwicki – int. od Krystyny i Benedykta Cieślak

Wtorek  (26.03)

godz. 10.00. + Za zm. kapłanów pracujących w naszej parafii

godz. 17.00. + Stanisławę w 9 r. śm. i Jana Noworackich

Warszewice godz. 18.00. +Tadeusz Iwicki – int. od rodziny Pawłowskich

Środa  (27. 03)  – godz. 16.30 –  Różaniec

godz. 10.00 – Za parafian

godz. 17.00. + Edwin Boniecki w 16 rocznicę śmirci

Warszewice godz. 18.00. + Jolanta Talarek w 15 r. śm. + Jan Ochnio w 15 r. śm. oraz +Danuta i Halina Dybowskie

Czwartek (28.03) – godz. 17.00

O bł. Boże i opiekę MB dla ks. Proboszcza z okazji 55 rocznicy urodzin

Piątek  (29.03)

godz. 16.30 – Droga Krzyżowa

godz. 17.00. + Halina Ruszkowska w 2 rocznicę śmierci

Warszewice godz. 18.00 – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Doroty i Ryszarda Pleskot

Sobota  (30.03)  –  godz. 15.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Pelagii Łuczak z okazji 80 – tej rocznicy urodzin

IV Niedziela Wielkiego postu – 31  marca  2019 r.

7.45. + Maryla i Tadeusz Ordon, +Rafał Świebodziński i Mirosławę Kozimor

Warszewice godz. 9.15. + Michał Bartkowiak z okazji urodzin