Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Wielkiego Postu (31 marca 2019)

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty na WSD w Toruniu. W każdą środę klerycy z moderatorami modlą się w intencji wszystkich ofiarodawców.

2. Dziś i w przyszłą niedzielę  można zakupić pisanki wykonane własnoręcznie przez p. Pardyka z Warszewic. Dochód przeznaczony jest na zakup organów do kościoła w Warszewicach.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 16.00. W Warszewicach o godz. 15.15. Przypominam ,że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek adoracja Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 16.15 do 17.00. W Warszewicach od godz. 17.00 do 17.30.

5. W I sobotę o godz. 9.00 wraz z Rodziną Fatimską zapraszam na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, by podziękować Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie łaski.

6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. W Warszewicach po Mszy św. o godz. 17.30 pójdziemy Drogą Krzyżową ulicami, trasą Bożego Ciała. Serdecznie zachęcam  do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można również uzyskać odpust zupełny.

7. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby owocnie przeżyć pozostałą część Wielkiego Postu.

8. Pani Ewie Bajerskiej bardzo serdecznie dziękuję za okazaną pomoc. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

9. W czwartek o godz. 17.00 obowiązkowa próba scholi w Warszewicach, a piątek po nabożeństwach w Biskupicach.

10. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

11. Wszystkim, którzy okazali jakąkolwiek życzliwość z okazji moich urodzin składam najserdeczniejsze podziękowania. Bóg zapłać za okazane dobro.

12. Zachęcam do udziału w ekstremalnych Drogach Krzyżowych i Misteriach Męki Pańskiej. Szczegóły na plakatach i w Internecie.

13. We wtorek  zapraszam o godz. 18.00 na spotkania Kółka biblijnego.

14. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć Łukasz Syrocki z Brąchnowa i Julia Klaudia Leszczyńska z Torunia – parafia Królowej Polski – zapowiedź druga. Ktokolwiek zna istniejące przeszkody między narzeczonym jest w sumieniu zobowiązany poinformować mnie o tym osobiście .

15. Panie Zelatorki  proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

16. W przyszłą niedzielę Panie z KGW w Biskupicach będą sprzedawać własnoręcznie przygotowane palmy w cenie 10 zł. Serdecznie dziękuję za podtrzymywanie pięknej tradycji chrześcijańskiej.

IV Niedziela  Wielkiego postu  – 31  marca  2019 r.

7.45. + Maryla i Tadeusz Ordon, +Rafał Świebodziński i Mirosławę Kozimor

Warszewice – godz. 9.15. +Michał Bartkowiak z okazji urodzin

10.30. + Edward, Zygmunt, Genowefa i Mariola Streich

12.00. + Teodorę, Zbigniew i Mirosław Mizikowscy

Poniedziałek  (1.04)  godz. 17.00

+ Barbara Dąbrowska – int. z ofiar Mszy św. pogrzebowej

Wtorek  (2.04) godz. 17.00

+Franciszek w 3 r. śm i Kazimiera Ludwik oraz dziadków Madrzejewskich i Ludwik

Środa  (3. 04)

godz. 16.30 –  Różaniec

godz. 17.00  + Bronisławę i Czesław Małek i Rodzice z obojga stron

Warszewice godz. 18.00 – O łaskę zdrowia, potrzebne siły, opiekę MB i Boże bł.  dla Beaty

Czwartek (4.04) – godz. 17.00

+Alojzy Michalski w 10 rocznicę śm. i Rodzice z obojga stron

Piątek  (5.04)

godz. 16.30 – Droga Krzyżowa

godz. 17.00. + Andrzej  z okazji urodzin i Kazimierz Banasik, +Ludwik, Michalina, Mirosławę i Stanisław Duda

Warszewice godz. 17.30. + Klara i Ksawery Walter i zm. z Rodziny

Sobota  (6.04)  –  godz. 10.00

O świętość dla naszych rodzin, zdrowie dla wszystkich chorych z naszej parafii i błogosławione Święta Wielkanocne

V Niedziela  Wielkiego postu  – 7  kwietnia  2019 r.

7.45.+ Dominika Janowska w 6 rocznicę śmierci

Warszewice – godz. 9.15. + Zenon Bolinowski i zm. z rodziny Hopke  i Bolinowskich

10.30. +  Henryk w 9 r. śm i Natalia Mądraszewscy

12.00. + Teresa, Franciszek i Stefan Kowalscy